جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آشنایی با هاست ایمیل و ۶ دلیل عمده برای انتخاب

اگر شما هم دارای یک کسب وکار هستید و از الان نگران توسعه و آینده و رفع مشکلات احتمالی پیش آمده هستید میتوانید به خودتان بگویید که آدم آینده نگری هستید و توجه به هاست ایمیل یکی از نشانه های آن است.

سرویس های ایمیل برای یک کسب و کار نقش بسزایی در توسعه و جذب مشتری و … دارد. اما انتخاب آن نیاز به توجه زیادی دارد. استفاده از ایمیل در فعالیت‌های روزمره بین افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها در هر تجارتی، یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین نیازها در برقراری ارتباطات می‌باشد.

سرویس های ایمیل قدیمی همانند ایمیل های درون سازمانی، به دلیل دسترسی محدود فقط از داخل سازمان و مشکلات دیگری که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد یگ انتخاب مناسب برای کسب و کار شما نمی باشد.

هاست ایمیل با هدف کمک به تجارت‌ها در برآوردن نیازهای ارتباطی ایجاد شده‌است. با استفاده از هاست ایمیل، ارتباطات پست الکترونیک خود را پایدار و امن سازید و پیوسته در دسترس باشید. درواقع سرویس هاست ایمیل برای کمک به کسب و کار و پشتیبانی ایمیل‌های تجاری شما مفید است.


هاست ایمیل (Email Hosting):

هاست ایمیل (Email Hosting) سرویسی است که اجازه می دهد تا کسب و کار شما به ایمیل های تجاری امن دسترسی داشته باشد و با استفاده از سرویس ایمیل ابری می توانید ارتباط موثر خود با جهان اطراف را حفظ کنید.

این سرویس جایگزین بسیار خوبی مخصوصا برای شرکت های کوچک و متوسط است و عموما برای همه کسب و کارها مفید خواهد بود چه بزرگ و چه کوچک که یا مایل نیستند و یا نمیتوانند منابعی برای سرور های خود در محل کارشان اختصاص دهند.

هچنین این سرویس این امکان را دارد که در آن ایمیل‌ها و فایل‌های مرتبط بر روی یک سرور ذخیره ‌شود.

هنگامی که شما ایمیلی را در آدرس دامنه وب سایت خود دریافت می‌کنید، این ایمیل در سراسر اینترنت هدایت می‌شود و در سرور گیرنده ذخیره می‌گردد. در این مرحله مدیران سرور تصمیم می‌گیرند که چه اقدامی انجام دهند، به ایمیل پاسخ دهند یا به آن پاسخ ندهند، فیلتر هرزنامه را در نظر بگیرند و یا درخواست مسیریابی مجدد دهند و همین‌طور اگر فرستنده در لیست سیاه باشد مشخص شود.

سرور میزبانی ایمیل می‌تواند همان سروری باشد که محتوای وب را مدیریت می‌کند. همچنین این سرور می‌تواند تحت مدیریت میزبان دیگری باشد که توسط یک شرکت میزبانی مدیریت می‌گردد.

برخی از کاربران برای اهداف غیرضروری از هاست ایمیل استفاده می‌کنند اما زمانی که ایمیل حاوی صورت‌حساب مشتریان و اطلاعات آن‌ها یا دیگر موارد محرمانه باشد، شما متوجه ضرورت استفاده از هاست ایمیل می شوید چون این موارد نیاز به امنیت و توجه بیشتری دارند.

در نهایت برای شناخت کامل تر از سرویس هاست ایمیل لازم است بدانید که سرویس هاستینگ ایمیل یک سرویس حرفه ای است و به افرادی پیشنهاد می شود که طالب امنیت بیشتر نسبت به سرویس های ایمیل رایگان هستند زیرا این سرویس عاری از ایمیل های تبلیغاتی ناخواسته است و همچنین می تواند مطابق با نیازهای سازمان شما شخصی سازی شود. اکثریت کسب و کار ها اعتقاد دارند که هزینه ای که برای سرویس هاستینگ ایمیل خود پرداخت می کنند ارزش آن را دارد تا به عنوان یک کسب و کار مجزا از دیگران با شرایط مطمئن و با ساخت یک بستر توانمند روز به روز به امور کسب و کار خود بپردازند.


برخی از مشکلات سرویس های ایمیل قدیمی

اگر شما هم روزانه با فایل های بزرگ و تعداد بالای پست الکترونیک کار می کنید، قطعا فضای ذخیره سازی ۵۰۰ مگابایت برای شما مناسب نیست.

همچنین این سرویس ها با هرزنامه های خود وقت زیادی را از شما برای پاک کردنشان میگیرد که این زمان ارزشمند میتوانست برای کارهای مهم تری اختصاص یابد.

اگر این سرویس ها را با هاست ایمیل مقایسه کنید متوجه این تفاوت بزرگ خواهید شد که با استفاده از اکانت ایمیل در هاست ابری، هنگامی که کارکنان می توانند به داده های خود در هر زمانی، از هر مکان و با استفاده از هر دستگاهی دسترسی داشته باشند، مشتریان شما نیز از این کار سود خواهند برد. کارکنان می توانند با سرعت بیشتری به مشتریان پاسخ دهند و همچنین وظایف روزانه را در خارج از ساعات کاری و بیرون از شرکت نیز انجام دهند.


دلایلی برای داشتن ایمیل تجاری و خرید هاست ایمیل

آشنایی با هاست ایمیل و 6 دلیل عمده برای انتخاب
آشنایی با هاست ایمیل و 6 دلیل عمده برای انتخاب

یکی از موارد مهم برای کسب و کارتان یک آدرس ایمیل تجاری با نام برند خودتان و مرتبط با وب سایتان است زیرا باعث می شود مشتریان دقیقا برند شما رو بشناسند و با نام آن آشنا شوند. این آشنایی نقش بسزایی در حرفه ای شدن کسب و کار شما دارد.

توجه کنید که حساب های ایمیل رایگان احتمالا به شما در کاهش هزینه ها کمک کند. اما فراموش نکنید که می تواند به هویت تجاری شما نیز لطمه بزند. مشتریان جدی و پروپاقرص فقط به کسب و کار هایی اعتماد دارند که آدرس پست الکترونیک معتبر و شرکتی داشته باشند.

پس شما می توانید با هزینه ای اندک و برند کردن اسم شرکت خود اعتبار پست الکترونیک خود را چندین برابر کنید.

 

بعد از آشنایی کامل با سرویس هاست ایمیل و تفاوت های عمده آن با سرویس های قدیمی و رایگان وقت آن است از مزیت های استفاده از هاست ایمیل نیز آگاه شوید

 

۱.کاهش هزینه ها

شاید برای شما هم این سوال به وجود آید که چگونه؟ اگر دقت کنید شما با صرف مبلغ اندکی در ابتدا از بسیاری از امکاناتی بهره مند خواهید شد که دیگر برای آنها نیاز به پرداخت هزینه ای نخواهید داشت.

همچنین میدانید که روش های قدیمی ایمیل از جمله راه اندازی سرور، ادمین سرور، اتاق سرور و … هزینه های هنگفتی را به شما تحمیل خواهد کرد که با استفاده از سرویس هاست ایمیل میتوانید با هزینه کمتری ازهمان امکانات اسفاده کنید. شما با هر کسب  کاری برای افزایش سود خود نیاز به کاهش هزینه هایتان دارید.

 

۲.حرفه ای تر بودن استفاده از هاست ایمیل بجای سرویس های ایمیل رایگان

با همه امکانات و شرایطی که جیمیل و یاهو برای شما به صورت رایگان به ارمغان می آورند برای اعتبار شما اصلا مناسب نیستند.

برای متوجه شدن این مورد خودتان را یک مشتری تصور کنید و به این فکر کنید برای شما که میخواهید با یک شرکت همکاری کنید یا از خدمات آن کسب و کار استفاده کنید کدام آدرس ایمیل معتبرتر است؟ آدرسی با نام همان برند و مرتبط با همان وب سایت یا جیمیل و یاهو؟

استفاده از آدرس ایمیل رایگان ممکن است از ارزش و قدرت برند شما بکاهد و کاربران نیز حس خوبی نسبت به شما نداشته باشند. شاید برای کاربرانتان این سوال پیش آید که چرا شما هزینه‌ای برای خرید آدرس ایمیل وب‌سایت خود اختصاص نداده‌اید. از آن‌جا که همه رقبای شما از آدرس‌های ایمیل تحت نام وب‌سایت خود استفاده می‌کنند، حتی ممکن است تنها عامل لغو خرید و عدم همکاری افراد با شما نیز همین باشد.

به طور قطعی تنها عامل تایید کیفیت و اعتبار برند شما، به یک آدرس ایمیل منتهی نمی‌شود اما قبول کنید داشتن آدرس ایمیل اختصاصی تاثیر بسیار زیادی در جذب افراد به کسب و کار شما خواهد داشت.

 

۳.بهره مندی از فیلترهای آنتی ویروس و آنتی اسپم

حتما برای شما هم مشکلات اسپم و هرزنامه ها پیش آمده است. این هرزنامه ها و دیگرپیام های ناخواسته، پهنای باند و فضای شما را مصرف می کند. ویروس ها معمولا اقدام به تغییر یا نابودی و یا رهگیری اطلاعات کسب و کار شما می کنند که قطعا برای شما و مشتریانتان اصلا خوشایند نخواهد بود..

علاوه بر این در نظر بگیرید ایمیل هایی که شما ارسال می کنید، به دلیل بی احتیاطی و یا سوء استفاده دیگران از سرویس، اسپم شناخته شوند، IP سرور هایی که برای ارسال ایمیل استفاده می شوند در لیست سیاه قرار گیرد و یا ایمیل های شما در سمت مقابل دریافت نشوند.

قطعا هیچ کسب و کاری نیست که خواهان از بین رفتن اعتبار خود با ارسال ایمیل های نامناسب به مشتریان خود باشد. هاستینگ ایمیل با اطمینان از اینکه اطلاعات حیاتی کسب و کار شما برای اشخاص نامعتبر در دسترس نیست و امنیت و استاندارهای اخلاقی کاملا در آن رعایت می شود می تواند بسیار سودمند باشد.

 

۴.فضای ذخیره سازی راضی کننده

اگر شما مایل به بهبود فضای کسب و کار و برند خود باشید به خوبی میتوانید اهمیت این ویژگی ارزشمند را درک کنید.همانطور که قبلا اشاره کردیم اگر شما هم روزانه با فایل های بزرگ و تعداد بالای پست الکترونیک کار می کنید، قطعا فضای ذخیره سازی ۵۰۰ مگابایت برای شما مناسب نیست.

این سرویس (هاستینگ ایمیل) به کسب و کارهایی که به فضای زیادی احتیاج دارند تا شخصی سازی مطابق با نیاز آنها صورت بگیرد پیشنهاد میشود همچنین با ایم ویژگی رد نشدنی شما در کسب و کار خود دارای اعتبار بیشتر و حاافتاده تر خواهید شد که باعث رونق کسب و کارتان و افزایش اعتبار برندتان میشود

 

۵.از بین بردن دغدغه مشکلات احتمالی

شما برای کسب و کارتان نیاز به ییک سرویس ایمیل فعال دارید که قطعا برای رسیذن به این هدف نیاز به زمان و منابع زیادی از تیم های پشتیبان خواهید داشت تا در صورت ایجاد یک مشکل احتمالی بر روی سرورتان روی حل این مشکل تمرکز کنند. با این حساب تعریف اولویت های مهم تر کار سختی خواهد بود.

با این وجود شما به یک تیم همیشه آماده نیاز دارید که با رخ دادن کوچک ترین مشکل بدون اتلاف وقت به رفع آن مشکل بپردارند.سرویس هاستینگ ایمیل این دغدغه شما را از بین میبرد.

 

۶.امکان توسعه آسان در آینده

اگر شما آدم اینده نگر باشید به آینده کسب و کار خود فکر کرده اید. به توسعه دادن آن و مشکلات و مزییت های افروده ی این عمل.توسعه کسب و کار و برند یکی ار اهداف هرکس است ولی در کنار مزایایی که از این کار به دست می آوردید متحمل مشکلاتی نیز میشوید.زیرا رشد فناوری های استفاده شده به آسانی رشد خود شرکت نیست.

برای مثال تصور کنید میخواهید سرورتان را اوسعه دهید برای این کار نیاز دارید از پایه مجددا آن را بسازید و پیکربندی کنید،که نمیتوان منکر هزینه های پیش امده برای شما شد.

پس درنظر گرفتن راه حلی از قبل برای این مشکلات خیال شما را راحت میکند زیرا با اضافه کردن فن آوری های جدید و افزایش امنیت، زیرساخت ایمیل را در برابر مشکلات آینده مقاوم می کنید.

 

مجموعه آریان وب به شما در انتخاب هاست ایمیل مورد نیاز شما با توجه به برند و نوع کسب و کار شما کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

محبوبترین پست ها