کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ به معنای افزایش بازدیدکننده، فروش بیشتر و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل از طریق نظرات کاربران است. عوامل مختلفی بر بهبود جایگاه شما در گوگل تاثیرگذار هستند که یکی از آنها کامنت مارکتینگ یا همان نظرات کاربران است‌. هرچقدر مطالب شما از نظر کاربران مفید باشد و کامنت های مثبتی دریافت کنید، موجب بالا رفتن رتبه شما در گوگل می شود. توجه داشته باشید که نظرات کاربران برای گوگل بسیار اهمیت دارد؛ برای اینکه بتوانید بازدیدکنندگان را ترغیب به نوشتن کامنت کنید، راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

کامنت مارکتینگ چیست

ثبت دیدگاه، سوالات و پیشنهادات توسط کاربران در سایت موجب افزایش رتبه سایت در گوگل می شود. زمانی که کاربران نظرات خود را درباره محتوی سایت بیان می کنند، گوگل تشخیص می دهد که مطالب شما مفید بوده؛ درنتیجه رتبه سایت افزایش می یابد و مطالب شما در دسترس کاربران بیشتر قرار می گیرد. هر گونه اقدامی که در جهت مدیریت  کامنت ها در سایت انجام شود را کامنت مارکتینگ می گویند.

کامنت مارکتینگ

چه کار کنیم که بازدیدکنندگان ترغیب شوند برای مطالب سایت کامنت بگذارند

 • نوشتن مطالب ارزشمند و مفید

تولید محتوای کاربردی تاثیر بسیاری در نظران دادن کاربران دارد. محتوایی را در سایت بارگذاری کنید که بتواند به نیازهای مخاطب پاسخ دهد.هم چنین آنها را ترغیب کند که سوالات خود را از شما بپرسند. پیشنهاد می کنیم نوشتن محتوا برای سایت خود را به نویسندگان ماهر و آشنا با اصول سئو واگذار کنید تا بتوانید جایگاه خود را در گوگل بالا برده و با افزایش بازدیدکنندگان سایت، فروش خود را بیشتر کنید.

 • پاسخ به تمام سوالات کاربران

قسمتی از محتوا ممکن است برای کاربرد مبهم باشد یا سوالاتی را در ذهن او ایجاد کند. پیشنهاد می کنیم از مخاطب درخواست کنید که اگر سوالی داشتند آن را در بخش نظرات مطرح کنند. هم چنین این اطمینان را به آنها بدهید که به تمام سوالات آنها پاسخ داده می شود.

 • رعایت ادب و احترام

همانطور که ممکن است نظرات مثبت در زیر محتوا ثبت شود، باید منتظر نظرات منفی هم باشید. جواب تمام نظرات مثبت و‌ منفی را با احترام بدهید. ممکن است مخاطب از پیچیدگی و مبهم بودن محتوا انتقاد کند، در این صورت بهتر است او را به خواندن مطالب ساده تر سایت دعوت کنید. هم چنین از او بخواهید هرگونه سوال یا ابهامی که دارد را در قسمت نظرات مطرح کند. حتما مخاطب را راهنمایی کرده و به تمام سوالات جواب دهید تا بتوانید نظرات مثبت بیشتری را دریافت کنید.

 • مخالفت

شما می توانید به عنوان نویسنده محتوا، با موضوعی که تمام کاربران با آن موافق هستند، مخالفت کنید. این مخالفت باعث می شود که کاربران با خواندن نظر شما تحریک شوند که نظرات خود را اعلام کنند. همه دوست دارند در بحث های چالش برانگیز شرکت کنند و شما با اینکار می توانید به هدفتان که افزایش کامنت ها و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل است برسید. هم چنین شما می توانید خودتان به عنوان کاربر، نظر مخالف خود را مطرح کرده و منتظر نظرات بقیه باشید. اگر شما در نظرات سایت چنین کامنتی را دریافت کنید «این محتوا خیلی مبهم بود و من چیزی از آن نفهمیدم.»  پاسخ شما می تواند به این صورت باشد:

از نظر شما سپاسگزاریم. نظرات شما دوستان به افزایش کیفیت کار ما بسیار کمک می کند. این مقاله کاملا تخصصی می باشد و برای افرادی تهیه شده که آشنایی کامل با کامنت مارکتینگ دارند. اگر این مقاله برای شما نامفهوم است، پیشنهاد می کنیم  مقاله های دیگر سایت را مطالعه کنید.

commentaires instagram کامنت مارکتینگ

 • نظر کاربران در سایت فروشگاهی

در سایت های فروشگاهی، نظرات کاربران بسیار اهمیت دارد. حتما از خریداران بخواهید بعد از خرید نظر خود را درباره محصول اعلام کنند. نظرات مثبت درباره محصولات شما، باعث افزایش اعتماد مخاطب و درنتیجه فروش بیشتر می شود. بسیاری از بازدیدکنندگان با خواندن نظرات مثبت درباره محصولات سایت، ترغیب می شوند که از شما خرید کنند.

 • خودتان شروع کننده باشید

برای اینکه بقیه کاربران تشویق شوند که سوالات خود را بپرسند، می توانید خودتان شروع کننده باشید. می توانید به‌عنوان طراح سایت، یک سوال از کاربران بپرسید و از آنها بخواهید نظرات خود را بیان کنند. هم چنین می توانید به عنوان یک کاربر یک سوال ارزشمند بپرسید و خودتان به عنوان مدیر سایت به آن جواب دهید. شما با اینکار به کاربران نشان می دهید که سایت به سوالات شما اهمیت می دهد.

 • درخواست نظر در انتهای مقاله

در انتهای مقاله از کاربران درخواست کنید که اگر پیشنهاد یا نظری دارند، آن را در قسمت نظرات مطرح کنند. حتما به سوال کاربران به صورت کامل جواب دهید و سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده نمایید. مخاطبان با مطرح کردن سوالات مختلف به شما کمک می کنند که محتوا دیگری برای پاسخ دادن به سوالات آنها بنویسید.

در پاسخ دادن به سوالات کاربران باید چه نکاتی را رعایت کرد

 • در اسرع وقت به کامنت ها جواب دهید

هر روز به بخش نظرات سایت مراجعه کرده و در صورت مشاهده سوال یا نظری از طرف کاربران، حتما به آن پاسخ دهید. اگر شما به سوالات دیر جواب دهید، باعث می شود که کاربر فراموش کند که چه سوالی از شما پرسیده تا برای گرفتن جواب به سایت های دیگر مراجعه کند. اگر خودتان وقت کافی برای جواب دادن به سوالات را ندارید، حتما یک نفر را مسئول جواب دادن به سوالات کاربران قرار دهید.

 • پاسخ دقیق بدهید

به سوالات کاربران به صورت دقیق و کامل جواب دهید. هم چنین می توانید سوالاتی را از مخاطبان بپرسید تا بتوانید کامنت های بیشتری را دریافت کنید.

 • به کاربران ایمیل بفرستید

زمانی که در سایت جواب سوال مخاطب را دادید، حتما از طریق ایمیل به او اطلاع دهید. با اینکار شما به او اعلام می کنید که برای سوال او ارزش قائل بودید. هم چنین مخاطب ترغیب می شود که به سایت بازگردد و از شما بابت جواب دهی سریع و کامل تشکر کند.

what is comment marketing کامنت مارکتینگ

 • شارژ شدن محصولات را به کاربران اطلاع دهید

اگر کاربران از عدم موجودی محصول مورد نظرشان شکایت می کنند، پیشنهاد می کنیم بلافاصله بعد از موجود شدن، از طریق ایمیل شارژ شدن محصول را اطلاع دهید.

 • یک سوال، دو‌ دیدگاه جدید

برخی از کاربران سوالات کلی را از شما می‌پرسند و این یک فرصت عالی برای بالا بردن تعداد کامنت ها است. بهتر است ابتدا از او بابت پرسیدن این سوال تشکر کرده و به طور کامل به سوال او جواب دهید و در آخر از او بخواهید تا جزئیات بیشتری را به شما بدهد. به طور مثال  اگر سوال کاربر این است که  چرا این برنامه روی گوشی من جواب نمی دهد. شما ضمن توضیحات کامل درباره برنامه در آخر از او بخواهید تا مدل و سیستم عامل گوشی را به شما بگوید. اینکار علاوه بر اینکه کاربر را تشویق می کند که یک کامنت جدید بگذارد؛ باعث افزایش اعتماد او به سایت می شود.

تاثیرات منفی نظرات بر روی سئو مطالب در سایت

همانطور که کامنت مارکتینگ تاثیر مثبتی در سئو سایت دارد. باید مراقب کامنت های بی ارزش هم باشید تا باعث کاهش رتبه سایت در گوگل نشود. در این بخش شما را با نکات مهمی آشنا می کنیم تا شما را از تاثیرات منفی برخی از کامنت ها دور کند.

 • لینک کامنت ها unfollow باشد

برای از کاربران در قسمت نظرات، به وبسایت خود لینک می دهند یا همان کامنت اسپم می‌فرستند. اینکار منجر به پایین آمدن رتبه شما در سایت می شود. حتما لینک کامنت ها را unfollow کنید تا کسی نتواند وبسایت خود را لینک دهد. کامنت های حاوی لینک باعث می شود که کاربر اسپم از طریق دریافت لینک از سایتی معتبر، رتبه خود را در گوگل افزایش دهد. افزایش لینک های خروجی از سایت، موجب افت رنک سایت می شود. یکی از روش ها برای جلوگیری از کامنت های اسپم، محدود کردن ورودی های HTML است. شما با اینکار از ثبت نظرات با محتوای HTML جلوگیری کرده و امنیت سایت خود را افزایش می دهید. هم چنین از ورود مخاطبان به سایت های ویروسی یا خواندن مطالب بی ارزش جلوگیری می کنید.

 • CTA را فراموش نکنید

CTA مخفف call to action است و از کاربر می خواهد چیزی که شما می خواهید را انجام دهد. اینکار باعث می شود که ارتباط بهتری بین شما و بازدیدکنندگان ایجاد شود.

هدف اصلی کامنت مارکتینگ چیست

به طور کلی می توان هدف کامنت مارکتینگ را به سه دسته زیر تقسیم کرد. جالب است بدانید کامنت مارکتینگ نقش مهمی در بهینه سازی سئو سایت، افزایش بازدید از سایت و مهم تر از همه بالارفتن رنک سایت دارد.

 • کسب بک لینک از طریق ثبت کامنت

کامنت مارکتینگ یک راه حل عالی برای کسب بک لینک رایگان و فعالیت در سایت های دیگر به شمار می‌رود. البته به تازگی گوگل ارزش بک سایت را کاهش داده  است. در واقع اثر گذاری بک‌ سایت روی بهینه سازی سئو سایت کم شده، پس بهتر است به دنبال راه های جایگزین دیگر باشید.

Comment Marketing 01 کامنت مارکتینگ

 • بهبود سئو سایت با پاسخ دادن به نظرات کاربران

گوگل اهمیت بسیاری به نظرات کاربران یا همان کامنت مارکتینگ می دهد. افزایش تعداد نظرات ، به معنای علاقه زیاد  کاربران  به محتوا و رضایت آنهاست. پس فعالیت کاربران یا کامنت مارکتینگ در بهبود سئو سایت بسیار مهم است.

 • افزایش فروش بیشتر

یکی از اهداف کامنت مارکتینگ، افزایش اعتماد مشتریان و در نتیجه فروش بیشتر است. زمانی که مشتری وارد سایت شود و‌ نظرات مثبت را درباره کیفیت محصولات و پشتبانی سایت بخواند برای خرید ترغیب می شود.

در این مقاله شما را با کامنت مارکتینگ بیشتر آشنا کردیم. هم چنین سعی کردیم به راهکارهایی برای افزایش تعداد کامنت و در نتیجه بهبود سئو سایت بپردازیم. همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم کامنت مارکتینگ موجب افزایش رنک سایت در گوگل می شود. شما می توانید با بهبود جایگاه خود در گوگل، تعداد بازدیدکنندگان سایت را افزایش داده و فروش خود را بالا ببرید.

 

سوشیال مارکتینگ

سوشیال مارکتینگ یا همان بازاریابی شبکه های اجتماعی تاثیر بسیاری در توسعه کسب و کار شما دارد. امروزه اکثر افراد در زمان بیکاری، در حال گشتن در شبکه های اجتماعی ازجمله  فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب، توییتر و غیره هستند. شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی به تبلیغ محصولات یا خدمات خود بپردازید. اگر می خواهید کسب و کار خود را رونق ببخشید؛ می توانید از سوشیال مارکتینگ استفاده کنید. شبکه های اجتماعی  یک مکان امن و کاملا رایگان است که دارای مخاطب های میلیونی می باشد و شما میتوانید با استفاده از ترفندهای بازاریابی، محصول خود را به کاربران زیادی معرفی کرده و کسب درآمد کنید.

سوشیال مارکتینگ چیست

هرگونه فعالیتی که در شبکه های اجتماعی جهت تبلیغ برند و محصولات یا ارائه خدمات انجام می شود را سوشیال مارکتینگ می گویند. از نمونه های سوشیال مدیا که می توانید از آنها جهت بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید می توان به فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب، توییتر و موارد دیگر اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با مزایا و معایب سوشیال مارکتینگ بیشتر آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

سوشیال مارکتینگ

مزایا سوشیال مارکتینگ

 • عدم محدودیت جغرافیایی

یکی از مهم ترین مزایا سوشیال مارکتینگ، عدم محدودیت جغرافیایی است. همانطورکه میدانید شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا کاربران زیادی دارند و شما می توانید محصولات یا خدمات خود را به تمام دنیا معرفی کنید. مهم نیست که شما در کجای دنیا زندگی می کنید، شما با استفاده از سوشیال مدیا می توانید به تبلیغ محصولات خود بپردازید.

 • تعداد زیاد مخاطبان

عضویت میلیون ها تا میلیاردها کاربر در شبکه های اجتماعی نشان‌دهنده محبوبیت زیاد سوشیال مدیا در بین افراد جهان است.

 • ارتباط آسان با مشتری

یکی از مزیت‌های سوشیال مارکتینگ این است که دیگر دردسرهای خرید حضوری را ندارد. مشتریان می توانند به راحتی محصول مورد نظر را سفارش داده و سوالات خود را از فروشنده بپرسند. اما در خرید حضوری مشتری وقت و هزینه زیادی را صرف پیدا کردن فروشگاه می کند و نمی تواند تمام سوالات خود را در همان لحظه از فروشنده بپرسد.

 • تبدیل مشتری به دوستی وفادار

شما با معرفی خودتان و کارهایتان، می توانید ارتباط صمیمی با مشتری برقرار کرده و او را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید. اینکه در کنار تبلیغات، از محتواي جذاب و خلاقانه استفاده کنید، می تواند مشتریان بیشتری را به سمت شما جذب کند.

 • یادگیری از رقبا

از مزیت‌های سوشیال مارکتینگ می توان به رصد کردن سایر رقبا اشاره کرد. شما می توانید به صفحات رقبای خود سر بزنید و از روش های تبلیغاتی آنها استفاده کنید.

social marketing2 سوشیال مارکتینگ

معایب سوشیال مارکتینگ

همانطور که در بخش قبل مطالعه کردید، سوشیال مارکتینگ دارای مزایا و فواید بسیاری است و شما را در تبلیغات محصولات و ارائه خدمات بسیار کمک می کند. اما در کنار مزایای فراوان، بازاریابی شبکه های اجتماعی معایبی نیز دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 • صرف زمان زیاد و پرداخت هزینه برای تولید محتوا

برای جذب مخاطبان بیشتر باید محتواي جذاب و خلاق تولید می کند. تولید محتوا جذاب نیاز به صرف زمان زیادی دارد. هم چنین اگرخودتان توانایی تولید محتوا را ندارید، باید هزینه ای بابت تولید محتوای باکیفیت به افراد متخصص بپردازید.

 • نظرات منفی برخی از افراد

یکی از معایب سوشیال مارکتینگ، نظرات منفی برخی از افراد است. همانطور که نظرات مثبت موجب تشویق بقیه کاربران به خرید می شود. دیدگاه های منفی هم تاثیر بدی روی بقیه می گذارد. حتی یک کامنت منفی در میان کامنت های خوب می تواند اثر منفی روی بقیه مخاطبان  بگذارد.

 • فضای رقابتی بالا

رقابت در شبکه های اجتماعی بسیار زیاد است. افراد زیادی مانند شما با تبلیغات در سوشیال مدیا می خواهند محصولات خود را به مشتریان بفروشند. برای اینکه بتوانید رقبای خود را کنار بگذارید، باید راه طولانی را طی کنید. پس برای توسعه کسب و کار خود باید صبور باشید.

 • حجم بالای محتوا

تولید محتواهای زیاد توسط سایر رقبا باعث می شود محتوا شما کمتر دیده بشود. شما مجبور هستید که محتوای بیشتری را تولید کنید تا بتوانید از سایر رقابای خود پیشی بگیرید.

social media marketing big data machine learning سوشیال مارکتینگ

شش معیار موفق بودن ارتباط  کاربران با برند شما از طریق سوشیال مدیا

 • تعداد لایک بیشتر

هر چقدر تعداد لایک های پستهای شما بیشتر باشد، یعنی پست شما بیشتر دیده می شود. جالب است بدانید زمانی که از هشتک استفاده می کنید؛ اگر پست شما با همان هشتک تعداد لایک های زیادی را داشته باشد، پست شما به نه پست برتر همان هشتک رسیده و امکان دیده شدن آن پست افزایش می یابد.

 • تعداد پست های اشتراکی

افزایش تعداد به اشتراک گذاشتن پست شما در سوشیال مدیا، باعث افزایش بازدید شده و موجب دیده شدن بیشتر محتوای شما می شود. تعداد پست ها تاثیر بیشتری نسبت به تعداد لایک ها دارد. اشتراک پست شما توسط شخص دیگری نشان دهنده جذاب بودن محتوای شما برای دیگران است.

 • تعداد نمایش پست

هرچقدر تعداد نمایش پست شما بیشتر باشد، محتوا شما بیشتر دیده می شود. تعداد نمایش پست نشان‌دهنده این است که  چه تعدادی از فالورها پست شما را دیده اند.

 • تعداد کامنت ها

هرچقدر تعداد کامنت ها بیشتر باشد، یعنی محتواي شما برای کاربران جذاب تر است. هم چنین می تواند نشان دهنده کپشن مفید و ارزشمند شما باشد.

 • تعداد بازدید از پروفایل

بعضی از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین قابلیت نشان دادن تعداد بازدید از پروفایل را دارند. بازدید از پروفایل نسبت به بقیه موارد از اهمیت کمتری برخوردار است ولی هرچقدر تعداد بیشتری پروفایل شما را دیده باشند، یعنی محتوای سایت شما برایشان جذاب بوده است.

 • Brand mention

استفاده از ابزارهای تحلیلی به شما کمک می کنند که متوجه شوید که مخاطبان چه حسی نسبت به برند شما دارند یا نظرات آنها درباره محصولات شما چگونه است.

social marketing 4 سوشیال مارکتینگ

چگونه کاربران خود را در شبکه های اجتماعی و سوشیال مارکتینگ افرایش دهیم؟

 • می توانید برای کاربران صفحه خود سوالات چالش برانگیز مطرح کنید. البته نباید سوالات خیلی سخت بپرسید؛ زیرا در این صورت کاربران نمی توانند جواب دقیقی به سوالات شما بدهند. این تکنیک در سوشیال مارکتینگ بسیار موثر است. فقط کافیست یک سوال جذاب مطرح کرده و‌ منتظر جواب بمانید. شما با اینکار کاربران را ترغیب به لایک و کامنت گذاشتن می کنید.
 • پست کردن مطالب مفید و ارزشمند برای تمام کاربران جذاب است. سعی کنید محتوا یا ویدیو های جذاب منتشر کنید تا کاربران را به خواندن مطالب دیگر صفحه ترغیب کنید. پیشنهاد می کنیم مطالب تازه و بروز پست کنید تا جذابیت بیشتری برای کاربران داشته باشد.
 • وب سایت خود را به کاربران معرفی کنید. اینکار باعث می شود که کاربران متوجه شوند تا شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید و بهتر کسب و کار شما را بشناسند.

در این مقاله شما را با سوشیال مارکتینگ و مزایا و معایب آن آشنا کردیم. شما می توانید برای تبلیغات محصولات و فروش بیشتر از سوشیال مارکتینگ استفاده کنید. البته برای موفقیت باید به طور کامل با اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی آشنا شوید تا بتوانید کسب و کار خود را توسعه دهید.

چرا امروزه راه‌ اندازی سایت تا این حد مهم است؟

امروزه مردم انواع محصولات و خدمات و… را در اینترنت جستجو می‌کنند و دوران استفاده از دفتر تلفن مدت‌هاست که گذشته است. اکنون اگر افراد به یافتن اطلاعات نیاز داشته باشند، اولین جایی که به آن مراجعه می‌کنند، اینترنت است. بنابراین داشتن وب سایت می‌تواند بسیار مفید باشد، چراکه افراد از طریق جستجو با پیشنهاد دوستان می‌توانند به آن دسترسی داشته و به‌عنوان نقطه تماسی بین شما و مخاطبانتان عمل می‌کند. حتی افراد قبل از مراجعه به فروشگاه و صحبت با پشتیبانان، ابتدا از سایت شما دیدن می‌کنند، و در اینجا مهم است که اولین برداشت آن‌ها خوب باشد. در ادامه قصد داریم ضرورت راه‌اندازی سایت و مزایای آن را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

اهمیت راه ‌اندازی سایت

امروزه ما در عصر دیجیتال به سر می‌بریم و به فناوری‌های پیشرفته‌ای دسترسی داریم. حال اگر دراین‌بین، هنوز برای کسب و کار و فعالیت خود وب سایتی راه‌اندازی نکرده‌اید، احتمالاً فرصت‌های زیادی را از دست داده‌اید. اما هنوز هم دیر نشده است، و می‌توانید از مزایای بی‌شمار راه‌ اندازی سایت، بهره‌مند شوید. وب‌سایت درواقع چهره کسب‌وکار یا فعالیت شما است. بنابراین داشتن یک چهره جذاب و متقاعدکننده از اهمیت زیادی برخوردار است. با ظهور فناوری‌های مدرن، تکنیک‌ها و استراتژی‌های بازاریابی قدیمی از بین رفته‌اند و عصر دیجیتال مارکتینگ استانداردهای بازاریابی مرسوم قدیمی را در بر گرفته است. امروزه کسب و کارهای زیادی، خود را از طریق بازاریابی دیجیتال تبلیغ می‌کنند و به دنبال کشف فرصت‌هایی برای حضور در فضای مجازی هستند. بنابراین اگر تصمیم دارید از یک پلتفرم دیجیتال برای رونق کسب و کار خود استفاده کنید، اولین قدم راه‌اندازی یک وب‌سایت است و ما پیشنهاد می کنیم مقاله “تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ” را مطالعه کنید.

چرا امروزه راه‌ اندازی سایت تا این حد مهم است؟

چرا باید یک وب‌سایت راه‌اندازی کنیم؟

در صورت نداشتن وب‌سایت، راهنمایی مخاطبان و ارائه جزئیات مناسب در رابطه با برند و فعالیت موردنظر کمی دشوار خواهد بود. در ادامه به بیان برخی از مهم‌ترین دلایل برای راه‌اندازی یک وب‌سایت، خواهیم پرداخت:

 • راه‌اندازی وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا اعتبار خود را به‌عنوان یک برند تجاری بالا ببرید.
 • وب‌سایت به‌عنوان مرکزی ایجاد می‌شود که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن، مشخصات تجاری و محصولان مختلف را شناسایی و خریداری نمایند.
 • راه‌اندازی سایت می‌تواند تلاش‌ها و نتیجه‌های دیجیتال مارکتینگ شما را افزایش دهد.
 • وب‌سایت یک رویکرد تجاری حرفه‌ای را به مشتریان ارائه می‌دهد.
 • نمایش بهتر توصیفات خود در وب‌سایت می‌تواند یک راه مؤثر برای ایجاد اعتماد و اثبات اجتماعی باشد. علاوه بر این، انتشار نظرات، علل الخصوص نظرات مثبت و مفید درباره فعالیت شما، می‌تواند میزان محبوبیت و کیفیت کار شما را به دیگران نشان دهد.
 • بسیاری از صاحبان مشاغل از راه‌اندازی وب‌سایت اجتناب می‌کنند، چراکه معتقدند ایجاد یک وب‌سایت، ممکن است بسیار گران و دشوار باشد، درصورتی‌که این یک تصور غلط است. سازندگان وب با قیمت‌هایی مقرون‌به‌صرفه و کاربری آسان، خدمات مناسب را به شما ارائه می‌دهند و راه‌اندازی یک وب‌سایت و میزبانی آن می‌تواند بسیار ساده باشد.
 • پس از راه‌اندازی وب‌سایت، اکنون این وب‌سایت بخشی از دارایی شما محسوب می‌شود، ازاین‌رو از آزادی کاملی برخوردارید و می‌توانید نظرات، ویدیوها، تصاویر و هر محتوای دیگری را که می‌خواهید در آن به اشتراک بگذارید، و در این صورت دیگر نیاز نیست که از قوانینی که در پلتفرم‌های اجتماعی وجود دارد و دائماً در حال به‌روزرسانی‌اند، پیروی کنید. همچنین در صورت بروز اشکال و قطعی برنامه‌های مختلف، دیگر احتیاج به نگرانی ندارید، چراکه وب‌سایت و محتوای شما به‌صورت امن باقی می‌ماند.

راه‌اندازی وب‌سایت می‌تواند برای برند و فعالیت شما معجزه کند و فرصت‌های متعددی را برای پیشرفت شما ایجاد کند. فعالیت یا کسب‌وکار شما گسترده باشد یا جزئی، هیچ فرقی نمی‌کند، یک وب‌سایت می‌تواند به هر برندی کمک کند تا با سایر برند‌های موجود در بازار رقابت کند.

Website Design Company چرا امروزه راه‌ اندازی سایت تا این حد مهم است؟

نکاتی در رابطه با راه‌ اندازی سایت

اولین برداشتی که هر بازدیدکننده می‌تواند از برند شما داشته باشد، سرعت وب‌سایت است. درواقع سرعت پایین می‌تواند یکی از آزاردهنده‌ترین چیزهایی باشد که باعث دور شدن مخاطبان از وب‌سایت شما باشد. به‌طورکلی می‌توان گفت که یک بازدیدکننده تنها برای هفت ثانیه در وب‌سایت شما باقی خواهند ماند، و در صورت ارائه نشدن کیفیت مطلوب، صفحه را ترک خواهد کرد و ممکن است به این زودی به سایت شما بازنگردد. بنابراین سرعت می‌تواند تا حدود زیادی بر برند شما تأثیر گذاشته و به‌عنوان یک نقص در عملکرد شما شناخته شود. بنابراین لازم است که امور و تغییرات فنی وب‌سایت به‌دقت موردتوجه بازاریابان دیجیتال قرارگرفته و هر چه زودتر با اعمال تغییرات، نتایجی سریع‌تر از انتظار بازکنندگان ارائه دهید.

چگونه یک وب‌سایت باکیفیت راه‌اندازی کنیم؟

یک وب‌سایت باکیفیت و منظم، با دسترسی‌های آسان و واضح، طراحی مدرن ازنظر سبک و چیدمان، کاربردی و منحصر به یک برند خاص، به بازدیدکنندگان انگیزه می‌دهد تا به برقراری ارتباط تجاری با شما مشتاق باشند. اطلاعاتی مانند ساعت کاری، آدرس، اطلاعات تماس و…، باید به‌آسانی در دسترسی کاربر قرار بگیرد و همچنین اگر در سایر رسانه‌ها فعالیت دارید، لازم است پیوندهای لازم را در سایت مشخص کنید. کاربران معمولاً به دنبال یافتن یک‌راه سریع برای حل مشکل خود هستند، ازاین‌رو لازم است کار را برای آن‌ها آسان کنید. همچنین وب‌سایت شما باید ازنظر بصری جذاب به نظر برسد و سطح بالایی از کیفیت را به مراجعه‌کنندگان ارائه دهد.

یک وب‌سایت خوب باید چگونه باشد؟

وب‌سایت یک ابزار است که باید آن را باکیفیت بسازید و سپس به‌درستی از آن استفاده و مراقبت کنید. در ادامه به بیان برخی معیارهای یک وب‌سایت خوب خواهیم پرداخت که در هنگام راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید آن‌ها را در نظر گرفته و به کار ببرید:

 • یک وب‌سایت خوب و باکیفیت باید در همه مرورگرها خوب به نظر برسد.، ازاین‌رو لازم است سایت خود را در همه مرورگرها آزمایش و بررسی کنید.
 • یک وب‌سایت خوب در همه دستگاه‌ها، چه کامپیوتر و لپ تاپ، چه گوشی موبایل و… کیفیت خوبی را ارائه خواهد داد و به‌آسانی قابل‌دسترسی است. این بدین معنی است که وب‌سایت باید به‌طور بهینه طراحی و راه‌اندازی شود، تا قابلیت اجرا در طیف وسیعی از دستگاه‌ها را داشته باشد.
 • یک وب‌سایت خوب هیچ املایی یا اشکال در قواعد و محتوای بی‌کیفیت مانند تصاویر تار و… ندارد. محتوای سایت باید به‌طور کامل و ازنظر بصری جذاب باشد، فونت‌ها در کل وب‌سایت مطابق هم بوده و رنگ و اندازه فونت‌ها متناسب باشد.

Designing and Developing a Website چرا امروزه راه‌ اندازی سایت تا این حد مهم است؟

جمع‌بندی

در این مطلب به اهمیت راه‌اندازی وب‌سایت در دنیای امروز که عصر پیشرفت و فنّاوری محسوب می‌شود پرداختیم، امیدواریم مطالب برای شما مفید واقع‌شده باشد. تصمیم نهایی مبنی بر راه‌اندازی وب‌سایت بر عهده شما است، بااین‌حال باید بدانید که بخشی از بهبود کسب‌وکار و برند شما که به‌عنوان اهداف تجاری شما شناخته می‌شوند، با راه‌اندازی وب‌سایت به‌خوبی می‌توانند محقق شوند و مزایای زیادی را برای شما ایجاد کنند. داشتن یک وب‌سایت می‌تواند به شما در جذب افراد و پیشرفت در کسب‌وکار کمک کرده و سطح تعامل شمارا در حوزه فعالیت گسترش دهند، تا بتوانید جزو بهترین فعالان در حوزه فعالیت خود شناخته شوید.

بازاریابی اینترنتی و انواع روش های آن را بشناسید

وقتی صحبت از بازاریابی اینترنتی به میان می‌آید بسترهای متفاوت تبلیغات در ذهن افراد مختلف ظاهر می‌شود، برخی افراد به یاد وب‌سایت‌ها می‌افتند برخی به یاد صفحات مجازی چون اینستاگرام، واتس آپ و تلگرام می‌افتند و برخی دیگر نیز وبلاگ ها را به یاد می‌آورند. هر فرد یا سازمانی که بخواهد در کسب و کار خود پیشرفت داشته باشد بایستی با تمامی موارد و بسترهای بازاریابی اینترنتی ذکر شده آشنایی کامل داشته باشد چرا که این محیط ها بستر مناسبی برای تبلیغ برند، تخصص یا محصولات قابل ارائه شما را فراهم می‌کنند تا بتوانید تخصص و حوزه کاری خود را به دیگران معرفی کرده و مشتریان ثابتی برای خود جذب نمایید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی بسترهای بازاریابی اینترنتی مختلف پرداخته و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم تا در موقع نیاز با مراجعه به آن بتوانید فعالیت خود در این زمینه را آغاز کنید.

بازاریابی اینترنتی و انواع روش های آن را بشناسید

منظور از بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی در واقع تلاش برای انتقال یک پیام در مورد محصولات، خدمات یا برند خود به مشتریانی است که ممکن است در آینده به مشتری ثابت شما تبدیل شوند، در زمان‌های نه چندان دور از بازاریابی سنتی بدین منظور استفاده می‌کردند، به این صورت که با چاپ کارت‌های تبلیغاتی، بروشورها، استفاده از رسانه‌های جمعی چون تلویزیون و رادیو و … به تبلیغ خود و محصولات خود می پرداختند.

امروزه بازاریابی سنتی جای خود را به بازاریابی آنلاین و اینترنتی داده است که با صرف هزینه و زمان اندک امکان تبلیغ در زمینه مورد نظر برایتان فراهم شده است. سوق مردم به سمت بازاریابی آنلاین بسیار طبیعی است چرا که در سال‌های اخیر با گسترش فضای وب و افزایش استفاده مردم از اینترنت بنا به دلایلی چون راحتی در خرید، دسترسی آسان به انواع محصولات دلخواه و کمتر بودن زحمت خرید به صورت آنلاین بیشتر سفارشات و خریدها از طریق اینترنت انجام می‌گیرد.

روش‌های بازاریابی اینترنتی متعددی وجود دارند که شما متقاضی راه‌اندازی کسب وکار می‌توانید از هر کدام از آنها برای گسترش حیطه تبلیغاتی خود استفاده کنید از جمله این روش‌ها می‌توان به بهینه سازی موتور جستجو، استفاده از انواع شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، ایمیل مارکتینگ، طراحی وب سایت و …. اشاره کرد.

مزایای بازاریابی اینترنتی

کنترل و بررسی رفتار مشتری

یکی از مزیت‌های بازاریابی اینترنتی اینست که شما می‌توانید با بررسی ویژگی‌هایی چون سن، موقعیت جغرافیایی، جنسیت و … از طریق ابزارهای دیجیتال افراد خاص که سلیقه‌های متناسب با برند و محصولات شما دارند را شناسایی کرده و با نظرخواهی از خود آنها محصولات مناسب با درخواست آنها را ارائه دهید.

دسترسی سریع و آسان

چرخیدن در فضای مجازی از جمله سایت‌ها و صفحات مجازی کاری است که هر فردی به راحتی و تحت هر شرایطی ( داخل خانه، محیط کار، مهمانی و …) می‌تواند با استفاده از آن محصول خود را انتخاب و خریداری نماید.

internet marketing services بازاریابی اینترنتی و انواع روش های آن را بشناسید

هزینه اندک بازاریابی اینترنتی

از دیگر مزایای مهم بازاریابی آنلاین مقرون به صرفه بودن، کمک به حفظ محیط زیست و صرفه جویی در زمان است. در بازایابی اینترنتی با ساخت یک عکس یا ویدیوی جذاب و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید آن را در معرض دید طیف وسیعی از افراد قرار دهید، ولی تصور کنید برای تهیه یک بروشور تبلیغاتی چقدر باید هزینه و زمان برای تهیه، چاپ و انتشار آن صرف کنید تا شاید بتوانید مشتریانی را برای خود جذب کنید، از طرفی مصرف کاغذ یا تولید زباله‌های ناشی از پلاستیک یا کاغذ چقدر می‌تواند برای محیط زیست آثار مخرب داشته باشد.

بررسی تاثیر کانال های مختلف

دنبال کردن مسیر حرکت بازدیدکنندگان وب سایت و زیر نظر قرار دادن راه‌های متفاوتی که کاربران برای رسیدن به وب سایت شما طی کرده‌اند از مزیت اصلی بازاریابی اینترنتی به حساب می‌آید. از این طریق شما می‌توانید پی ببرید که کدام کانال ها بازدهی بیشتری داشته و مشتریان شما را افزایش می‌دهد.

انواع روش های مختلف بازاریابی اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ ابزارهای مختلفی دارد که به منظور شناساندن برند یا محصولات و خدمات صاحبان کسب و کار به مشتریان بالقوه از طریق بازاریابی آنلاین بایستی با آنها آشنا شد. در ادامه مطلب به هفت روش بازاریابی اینترنتی خواهیم پرداخت.

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو یا SEM

این متد به دو طریق اجرا می‌شود که یکی از آنها رایگان و دیگری پولی است. روش بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO به این صورت که شما مطالب خود را بر اساس تکنیک‌های سئو که برای گوگل اهمیت دارند آماده کرده و در سایت بارگذاری می‌کنید، دقت داشته باشید که قوانین سئو مدام در حال تغییر است و برای بازدهی خوب شما بایستی اطلاعات خود در رابطه با تکنیک سئو را به روز کنید تا محتوای متنی‌تان در صفحات اول گوگل باز شود. سعی کنید کلمات کلیدی خود را بر اساس نیازهای افراد تهیه کنید تا با جستجوی ساده‌ترین کلمات سایت شما اول باز شود.

و اما SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو یک بازاریابی اینترنتی پولی است که به عنوان مثال برای هزینه پرداخت از طریق لینک، به هنگام جستجوی کاربر از طریق یکی از کلمات کلیدی شما، تبلیغ شما به نمایش در خواهد آمد. در هر صورت به منظور داشتن یک رتبه خوب در میان سایر سایت‌ها در موتور جستجو بایستی بتوانید کلمات کلیدی مهم از دید مخاطبان را پیدا کنید و محتوای با کیفیتی که بر کلمات کلیدی مورد نظر متمرکز هستند تهیه کنید.

Internet Marketing بازاریابی اینترنتی و انواع روش های آن را بشناسید

تبلیغات کلیکی

Pay Per Click یا پرداخت به ازای هر کلیک یا بازاریابی کلیکی، نوعی بازاریابی اینترنتی است که در آن شما هزینه‌ای را به حساب موتورهای جستجو واریز می‌کنید تا سایت یا تبلیغ طراحی شده شما در بخش تبلیغات به نمایش گذاشته شود، و از آن پس به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات شما می‌شود از حسابتان پول کسر خواهد شد. این نوع از تبلیغات به سبک بازاریابی کلیکی را می‌توان در جاهای مختلفی به نمایش گذاشت. به عنوان مثال فرض کنید کاربری در صفحه‌ای از سایت دنیای اقتصاد باشد، با یک تبلیغ کلیکی مواجه شود، و این شرایط شاید کاربر را ترغیب به مراجعه به سایت شما نماید. مزیتی که استفاده از این نوع تبلیغات برای صاحبان مشاغل دارد این است که امکان معرفی محصولات شما را به کاربرانی فراهم می‌کند که مستقیما به دنبال محصولات شما نمی‌گردند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه استفاده از شبکه‌های اجتماعی به منظور بازاریابی اینترنتی به یکی از محبوبترین روش‌ها تبدیل شده است، چرا که با توجه به حضور اکثریت مشتریان بالقوه در شبکه‌های اجتماعی در آنِ واحد می‌توان با مخاطبان بسیاری ارتباط داشته و آنها را به سمت برند یا محصولات خود جذب نمود، از طرفی این بستر بازاریابی آنلاین کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌شود.

از جمله پلتفرم‌های تبلیغاتی در شبکه‌های مجازی به منظور بازاریابی آنلاین می‌توان به قیس بوک، اینستاگرام و تلگرام اشاره کرد که در میان این بسترها  اینستاگرام از همه محبوبتر می‌باشد.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی نیز از دیگر روش‌های بازاریابی اینترنتی است که در آن با ارسال ایمیل سعی در برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه می‌نمایند. در این روش نیز سعی بر این است که با ارسال ایمیل بتوان محصولات مورد نظر خود را در معرض دید مخاطبان قرار داد تا بتوان کسب و کار خود را رونق بخشید. خوبی این روش بازاریابی اینست که یک ارتباط دو طرفه با مخاطب برقرار شده و امکان لینک به محصولات مورد ارائه وجود دارد که دسترسی مخاطب به کالاهای مورد نظر را راحتتر می‌کند.

یکی از راههای دسترسی شما به ایمیل افراد برای ارسال محصولات جدید در صورت نیاز اینست که به هنگام ورود یا خرید برای اولین بار محل وارد کردن ایمیل افراد را نیز در محل ثبت نام قرار دهید، بهتر است به احترام مشتری لینک لغو عضویت نیز داشته باشید تا بدین طریق اعتمادسازی در مخاطب ایجاد نمایید.

internet marketing بازاریابی اینترنتی و انواع روش های آن را بشناسید

بازاریابی اینترنتی با محتوای مناسب

استفاده از یک محتوای مناسبی که در راستای تعریف محصولات شما و تامین نیازهای مخاطبین شما باشد در جذب مشتری و ارائه یک تبلیغ کارآمد موثر خواهد بود. بهتر است در محتوای خود از تصاویر مرتبط و جذاب، ویدیو، پرسش و پاسخ‌های مربوط به نحوه مصرف یا استفاده از محصول استفاده کنید، تا اثرگذاری بیشتری از جنبه بصری در مخاطب داشته باشد. محتوانویسی و نوشتن رپورتاژ آگهی از مهمترین روش‌های بازاریابی اینترنتی است.

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدیویی نیز از جمله روش‌های بازاریابی اینترنتی است که امروزه رواج بیشتری یافته است و به محض جستجوی مطلب در گوگل ویدیوها نیز همانند صفحات وب سایت ها بالا می‌آیند و این به معنی اهمیت بالای ویدیو مارکتینگ در دنیای دیجیتال امروز می‌باشد. با توجه به مشغله‌های زیادی که افراد با آنها سرو کار دارند مسلما تماشایی یک ویدیوی تبلیغاتی را به خواندن یک مطلب چند دقیقه‌ای ترجیح می‌دهند.

پس یکی دیگر از راههای موفقیت در مسیر تبلیغاتی ساخت ویدیوهایی است که چه از نظر عنوان و چه محتوای ویدیویی جذاب و متناسب با حیطه کاری شما و یا محصولاتتان باشد؛ سعی کنید اصل صداقت را در ساخت ویدیوهای خود رعایت کنید و از رنگ‌ها و لحنی در محتوای خود استفاده کنید که از لحاظ روانشناسی روی مخاطب اثرگذار باشد.

سخن آخر اینکه، امروزه تمایل افراد به استفاده از اینترنت و فضای مجازی بیشتر از پیش شده پس استفاده از بازاریابی اینترنتی یکی از بهترین روش‌ها برای گسترش کسب و کار است، بدین منظور بهتر است با روش های مختلف بازاریابی آنلاین آشنا شوید تا بتوانید به ایده‌آل‌های خود از کسب و کارتان برسید.

آیا می دانید سئو سایت چه کمکی به افزایش درآمد شما می کند؟

دانستن اینکه چه معیاری مهم است و چگونه می‌توان از آن معیار برای تأثیر بر میزان بازاریابی و افزایش درآمد مفید استفاده کرد، در بازاریابی مدرن بسیار مهم است. در سال 2016 تعداد بی‌سابقه‌ای از مدیران ارشد بازاریابی شغل خود را از دست دادند و مطالعات نشان می‌دهد که غفلت از معیارها، نقش مهمی در عدم موفقیت آن‌ها داشته است. اغلب مدیران ارشد بازاریابی و کسب‌وکار انتظار دارند که در سازمان آن‌ها رشد درآمد رخ دهد، اما در این میان تنها 6 درصد از آن‌ها با صرف وقت خود به دنبال تعیین مسیرهای افزایش درآمد هستند. در ادامه قصد داریم به بیان اطلاعاتی در خصوص تأثیر سئو سایت بر افزایش درآمد بپردازیم، اگر شما نیز به دنبال بهبود عملکرد خود و افزایش درآمد از طریق ارتقای سئو سایت خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

آیا می دانید سئو سایت چه کمکی به افزایش درآمد شما می کند؟

افزایش درآمد با استفاده از سئو سایت

تعداد زیادی از معیارها وجود دارد که سئو کارها می‌توانند آن‌ها را ردیابی کرده و با به‌کارگیری و نظارت بر آن‌ها تا حدود زیادی در افزایش بازده نقش داشته باشند. استفاده از تکنیک‌های بازاریابی مدرن می‌تواند تا حدود زیادی باعث پیشرفت سایت شما و بالا رفتن سطح نسبت به رقبا دیگر باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو با استفاده از اصول سئو میزان بازدید صفحه را در نتایج جست‌وجو به سطح بالایی می‌رساند و بدین ترتیب باعث افزایش میزان درآمد خواهد شد. می‌توان گفت که سئو، بخش جداناپذیری از بازاریابی دیجیتال بوده و تأثیر زیادی بر درآمد وب‌سایت خواهد داشت، به‌طوری‌که کمپین‌های موفق به‌طور قابل‌توجهی با استفاده از اصول سئو توانسته‌اند، بازاریابی دیجیتال را در وب سایت خود بهبود ببخشند. درواقع با افزایش ترافیک وب و نرخ تبدیل، بازدید سایت به جایگاه ویژه‌ای خواهد رسید. درنتیجه وب‌سایتی با رتبه خوب در مقایسه با سایر وب‌سایت‌ها بیشتر در معرض کاربران قرار خواهد گرفت. در ادامه به بیان اهمیت و ضرورت بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو با به‌کارگیری اصول سئو و تأثیر آن بر درآمد سایت و بازاریابی دیجیتال، خواهیم پرداخت.

اهمیت سئو و بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو

دیجیتال مارکتینگ درواقع نوعی کمپین بازاریابی است که در دستگاه‌های الکترونیکی برای ترویج یک کسب و کار آنلاین استفاده می‌شود و تأثیر آن را در مقیاس وسیعی افزایش می‌دهد. این بازاریابی تبلیغاتی به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و به تا میزان زیادی به ارتقای برند تجاری با استفاده از رسانه‌های الکترونیکی و اینترنت کمک می‌کند . بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو نیز ازنظر فنی، می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بازاریابی و افزایش درآمد استفاده شود و با جذب تعداد زیادی از کاربران، دسترسی به برند تجاری خاصی را افزایش دهد. سئو به‌طور اساسی یک صفحه وب را بهینه کرده و آن را برای کاربران جذاب‌تر می‌کند. در این چند عنصر وجود دارد که هنگام بهینه‌سازی به‌وسیله اصول سئو، باید در نظر گرفته شوند:

 • سازگاری با موبایل
 • سطح تعامل کاربر
 • کیفیت محتوا
 • تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی

روش‌های مختلف برای به‌کارگیری اصول سئو

به‌طورکلی دو روش برای به‌کارگیری اصول سئو در وب‌سایت وجود دارد:

 • بهینه‌سازی درون صفحه، که از تکنیک‌های سئو می‌باشد، درواقع برای افزایش ترافیک وب و بازدید از یک صفحه به کار می‌رود.
 • بهینه‌سازی خارج از صفحه نیز، شامل ارتقاء صفحه و ساخت لینک است. لینک‌های ورودی می‌تواند به‌شدت بر رتبه جست‌وجو در یک وب‌سایت تأثیر داشته باشند..

در بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو، هیچ قانون و عنوان خاصی برای تضمین کسب رتبه‌های بالاتر در نتایج جست‌وجو وجود ندارد، چراکه تغییر مداوم الگوریتم های گوگل، امکان پیش‌بینی دقیق را غیرممکن می‌سازد، ازاین‌رو تنها راه، نظارت دقیق بر عملکرد صفحه و ایجاد تغییرات لازم برای بهبود عملکرد آن است.

SEO 1 آیا می دانید سئو سایت چه کمکی به افزایش درآمد شما می کند؟

شناسایی معیارهای هدف کاربران

بخشی از پایه و اساس هر استراتژی مؤثر در سئو، مربوط به تحقیق در مورد کلمات کلیدی و هدف کاربران است. درواقع اگر محتوا نتواند نیاز کاربر را به کلمات کلیدی هدف، برآورده کند، هیچ‌گاه سئو فنی باعث افزایش رتبه ارگانیک نخواهد شد و اگر این اتفاق نیفتد، درنتیجه ترافیک هدایت نخواهد شد. به‌طورکلی سه معیار اصلی وجود دارد که می‌تواند بینش‌هایی را در مورد هدف کاربر ارائه دهد. برای شناسایی این معیارها می‌توانید به ابزاری مانند گوگل آنالیز مراجعه کنید. وارد برگه Acquisition شده و به قسمت Search Console بروید و سپس روی Landing Pages کلیک کنید. در ادامه با مواردی مواجه خواهید شد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • Bounce Rate: این قیمت نرخ پرش درصد کاربرانی است که پس از جست‌وجو به صفحه شما واردشده و پس‌ازآن هیچ اقدام دیگری در سایت شما انجام نداده‌اند. در برخی موارد بالا بودن این نرخ، نشان‌دهنده تعامل کم کاربران است. در برخی دیگر نیز، به‌ویژه سایت‌هایی با محتواهای اطلاعاتی بالا، نرخ برش بالا ممکن است نشان‌دهنده عملکرد پایین و تمایز سازی ناکارآمد باشد. البته این نرخ لزوماً مورد بسیار مهمی نیست، اما می‌تواند تا حدودی عملکرد سایت را بیان کند.
 • Time On Page: این گزینه نیز نشان دهند مدت‌زمانی است که کاربران یک صفحه را پیش از عمل ثانویه مشاهده می‌کنند و سپس به صفحه دیگری رفته یا بازگشت را می‌زنند. میانگین زمان کم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که کاربران، نتوانسته‌اند آنچه را که می‌خواهند در صفحه پیدا کنند.
 • Pages Per Session: در این گزینه تعداد صفحاتی که کاربران پس از ورود به یک صفحه خاص بازدید می‌کنند، گزارش می‌شود. اگر میانگین صفحات در هر دوره برای یک لندینگ پیج یک باشد، بدیم معناست که سی تی ای‌ها و سایر روش‌های قیف کاری به‌درستی کار نمی‌کنند.
رفع اشکالات در معیارهای هدف کاربران

این معیارها را می‌توانید برای شناسایی مکان‌هایی که صفحات سایت و محتوای آن می‌توانند نیاز کاربران را برآورده کنند، بررسی کنید. در ادامه به بیان روش‌های رفع مشکل در معیارهای هدف کاربران خواهیم پرداخت:

 • اگر در برخی صفحات نرخ پرش بالا و میانگین زمان پایین است، با بررسی نتایج جست‌وجوی برتر برای جست‌وجوهای ارجاع شده، در مورد هدف کاربر اطلاعاتی جمع‌آوری کنید. این اطلاعات به شما در شناسایی آنچه که کاربران هنگام جست‌وجو به دنبال آن هستند کمک کرده و به شما این امکان را می‌دهد تا نیازهای جستجوگر را بهتر برآورده سازید.
 • اگر Pages Per Session پایین است، شاید نیاز باشد که CTAهای A/B را بررسی کنید تا مشخص شود کدام‌یک مؤثر بوده و کدام‌یک نه. علاوه بر این‌ها لازم است که در مورد هدف کاربر تحقیق انجام دهید تا مطمئن شوید که محتوای سایت در موفقیت‌های احتمالی جستجو کنندگان در قیف خرید برای درخواست‌های آن‌ها، ارجاع داده شود.
 • اگر معیارهای هدف کاربران به‌طورکلی نامطلوب است، مسائل مربوط به آنالیز را در نظر بگیرید، چراکه ممکن است بر تجربه بازدیدکنندگان تأثیر زیادی داشته باشد.
 • سرعت بارگذاری آهسته، عملکرد ضعیف سایت در گوشی موبایل، نقشه گیج‌کننده سایت، مطالب مزاحم و… ممکن است کاربران را از سایت شما دور کند. ازاین‌رو می‌توانید روی نرم‌افزارهای تست کاربر سرمایه‌گذاری کنید تا مشکلاتی که ممکن است کاربران تجربه کنند را پیدا کرده و آن‌ها را رفع کنید.

SEO آیا می دانید سئو سایت چه کمکی به افزایش درآمد شما می کند؟

بهینه‌سازی محتوا و افزایش درآمد و بازدهی

با بهینه‌سازی محتوای خود می‌توانید زمینه پاسخگویی بهتر به نیاز کاربران را ایجاد کرده و شاهد روند افزایش ترافیک جستجو در سایت خود باشید. این داده‌ها را می‌توانید برای افزایش درآمدی که سئو برای شما ایجاد می‌کند استفاده کنید.

 • ترافیک جست‌وجو و تبدیل‌ها

اندازه‌گیری تغییرات در ترافیک جستجوی ارگانیک سئو، امری اساسی است. هنگامی‌که ترافیک جست‌وجو افزایش می‌یابد، می‌توانید آن را به‌عنوان نشانه‌ای برای بهینه‌سازی موفق محتوا در نظر بگیرید. درواقع هنگامی‌که ترافیک ارگانیک کاهش یافت، به این معنی است که مشکلی وجود دارد و باید رفع شود. در اینجا لازم است که اهدافی را در پلتفرم آنالیز خود تعیین کنید، تا با استفاده از آن بتوانید معیارهایی را برای تأثیر افزایش ترافیک ارگانیک بر درآمد تعیین کنید:

 • قیف‌هایی را برای اهداف چندمرحله‌ای ایجاد کنید.

این کار به شما این امکان را می‌دهند که نقطه ریزش را در قیف فروش پیدا کنید و پس‌ازآن تلاش خود را برای ایجاد تغییرات به کار ببرید.

 • گزارش افزایش ترافیک ارگانیک را ردیابی کنید.

این کار می‌تواند شما را برای به کار بردن تلاش بهینه برای افزایش درآمد با استفاده از سئو سایت راهنمایی کنید. علاوه بر این امکان جمع‌آوری اطلاعات و گزارش‌های بهینه و ارزشمند را فراهم می‌کند و به شما در انتخاب صفحه هدف کمک می‌کند. درنتیجه شما با تجزیه‌وتحلیل به‌راحتی می‌توانید صفحات با بالاترین عملکرد را پیدا کنید.

تأثیر سئو بر بازاریابی دیجیتال

بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو می‌تواند در موارد زیر بر بازاریابی دیجیتال و افزایش درآمد تأثیر ویژه داشته باشد:

 • سئو می‌تواند با افزایش رتبه سایت، بازدید سایت را افزایش و دسترسی را برای کاربران آسان‌تر کند.
 • افزایش بازدیدکنندگان باعث افزایش رتبه و افزایش ترافیک وب خواهد شد.
 • درواقع سئو و درآمد به هم مرتبط هستند و یکی از اهداف اصلی سئو، افزایش ترافیک وب بوده و این کار جایگاه وب‌سایت را در نتایج، برجسته می‌سازد.
 • هر کسب‌وکاری بیش از هر چیزی به جلب اعتماد مشتریان خود نیاز دارد و مشتریان نیز معمولاً برای پیدا کردن بهترین‌ها به گوگل مراجعه خواهند کرد. این بدین معناست که وب‌سایت برای دریافت بازخورد بهتر، باید در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد و این کار با به‌کارگیری اصول سئو امکان‌پذیر خواهد بود.
 • سئو می‌تواند در جهت ارائه محتوای باکیفیت بسیار مفید باشد. درواقع یک محتوای موفق، محتوایی است که منسجم و جذاب بوده و درعین‌حال اطلاعات مفید و معناداری به کاربران ارائه دهد و در جذب بازار هدف مفید واقع شود.

جمع‌بندی

درواقع هدف نهایی سئو، کمک به رشد وب‌سایت و تحقق اهداف تجاری است و این امر به ایجاد روابط بهتر با کاربران کمک می‌کند و با افزایش بازدید و رتبه وب سایت، باعث می‌شود که اعتماد مشتریان را جذب کرده و افراد بیشتری را به سایت هدایت می‌کند. بدین ترتیب نرخ تبدیل افزایش یافته و رشد کسب و کار تضمین خواهد شد. بنابراین لازم است که حتماً از آن در بازاریابی دیجیتال استفاده شود. انواع آژانس‌های ارائه‌دهنده خدمات سئو وجود دارند که می‌تواند یک گزینه عالی برای تقویت کسب و کار وب سایت و درآمد شما باشند.

آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو یکی از مهم‌ترین ابزارها برای هر کمپین بازاریابی دیجیتال است. این یکی از تکنیک‌های ضروری برای دستیابی به رتبه‌بندی بهتر در جستجوی گوگل است که منجر به افزایش ترافیک وب‌سایت و افزایش فروش و تبدیل می‌شود.

عناصر زیادی برای سئو وجود دارد، از جمله رتبه‌بندی کلمات کلیدی و بهینه‌سازی وب‌سایت، بنابراین ممکن است برای همگام شدن با آخرین روندها و تکنیک‌ها به کمک یک شرکت بازاریابی سئو نیاز داشته باشید.

آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

به‌عنوان‌مثال، در روزهای اولیه بازاریابی دیجیتال SEO، صاحب سایت می‌توانست به‌سادگی با افزودن تعداد زیادی عبارات جستجو به صفحه وب خود، رتبه بالایی در موتورهای جستجو کسب کند. گاهی اوقات حتی عبارات نامربوط نیز برای بهبود رتبه جستجوی گوگل درج می‌شود.

اما امروزه این روش دیگر کارایی چندانی ندارد. اکنون موتورهای جستجو برای طرف‌داری از سایت‌ها و محتوای باکیفیت آموزش‌دیده‌اند، بنابراین سئوکار بسیار بیشتری از پراکندگی سایت شما با کلمات یا عبارات کلیدی خاص دارد.

مطمئناً استراتژی اصلی بازاریابی سئو این است که مطمئن شوید کلمات کلیدی مرتبط در عناوین صفحه، تگ‌های هدر، توضیحات متا و کپی بدنه شما گنجانده شده است. به‌این‌ترتیب موتورهای جستجو می‌دانند که وب‌سایت شما در مورد چیست و نشان می‌دهد که صفحه شما با جستجوی این کلمات کلیدی مرتبط است. اما یک شرکت بازاریابی سئو به شما خواهد گفت که بهبود رتبه کلمات کلیدی بیشتر از این تکنیک‌های ساده است.

سئو می‌تواند ترافیک وب شما را با اطمینان از اینکه وب‌سایت شما در جستجوهای مربوطه ویژگی دارد افزایش می‌دهد و بنابراین بازدیدکنندگان را جذب می‌کند.

سئوی به‌ اصطلاح ارگانیک فرایند به‌دست‌آوردن یک قرارگیری طبیعی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. تکنیک‌های مورداستفاده برای سئوی ارگانیک شامل استفاده از تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی، بک‌لینک (شامل لینک به وب‌سایت‌های دیگر)، ساخت لینک (افزودن لینک به سایت‌هایی با محتوای مشابه، یا تماس با وبلاگ‌نویسان یا لیست سایت‌ها برای لینک دادن به شما) و در نهایت محتوای مرتبط با خوانندگان انسانی؛ یعنی کیفیت نوشتن است.

یکی از روش‌های اصلی که در آن می‌توان از بازاریابی دیجیتال SEO برای ایجاد ترافیک وب خود استفاده کرد، استفاده از تحقیق در مورد کلمات کلیدی و کلمات کلیدی طولانی است.

ابزار برنامه‌ریز کلمات کلیدی در گوگل ادز مکانی برای یافتن فراوانی جستجو برای کلمات و عبارات مرتبط با محصولات، خدمات و صنعت شما است. با استفاده از این نتایج می‌توانید سایت خود را به‌روز کنید تا با محبوب‌ترین عبارات جستجو مطابقت داشته باشد.

کلمه کلیدی دم بلند یک عبارت است نه یک کلمه واحد که توصیف بهتری از محتوای سایت ارائه می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، اگر شما فروشنده خودروهای کارکرده هستید، ممکن است فکر کنید ارزش آن را دارد که برای کلمه کلیدی “ماشین” رتبه‌بندی کنید، اما مطمئناً هزاران سایت دیگر که از همان کلمه کلیدی استفاده می‌کنند رقابت وجود دارد.

SEO1 آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

یک کلمه کلیدی طولانی مانند «فروشنده خودروی کارکرده» توصیف بسیار دقیق‌تری از کسب‌وکار شما است، بنابراین شانس شما را برای رتبه‌بندی خوب بهبود می‌بخشد و به‌احتمال زیاد ترافیک واجد شرایط را جذب می‌کند. در واقع نیمی از جستجوها از چهار کلمه یا بیشتر استفاده می‌کنند و به تبدیل‌های بیشتری منجر می‌شوند.

بازاریابی سئو همچنین می‌تواند رتبه‌بندی جستجو را با استفاده از کلمات کلیدی مبتنی بر مکان بهبود بخشد. اگر کسب‌وکاری مانند یک رستوران دارید که احتمالاً فقط مشتریان محلی را جذب می‌کند، اما اگر قصد دارید جستجوهای خارج از منطقه جغرافیایی خود را جذب کنید، بهتر است یک کلمه کلیدی دم بلند با یک مکان، مانند “پیتزا رستوران تهران” مشتریان بالقوه بیشتری را نسبت به “پیتزا” جذب می‌کند.

یک آژانس خدمات سئو در مورد این و بسیاری از تکنیک‌های دیگر به شما مشاوره می‌دهد، اما اولین قدم شما در سئو باید ممیزی وب‌سایتتان باشد.

SEO چگونه کار می‌کند؟

بازاریابی سئو اغلب گفته می‌شود که تعادلی بین تکنیک‌های فنی و انسانی است. مطمئناً موتورهای جستجو هم به دنبال اصول اولیه مانند کلمات کلیدی هستند و هم به دنبال نشانگرهایی هستند که سایت به طور مرتب نگهداری و به‌روز می‌شود.

ازآنجایی‌که گوگل و سایر موتورهای جستجو در وب‌سایت شما به دنبال کلمات کلیدی نیستند، اولین بخش ضروری از فرایند سئو بهینه‌سازی صفحات شماست. ابزارهای حسابرسی مانند Google Analytics و Webmaster Tools کمک‌های ارزشمندی برای این فرایند هستند.

اولین قدم شما برای بهبود رتبه جستجوی گوگل، بهینه‌سازی وب‌سایت است. صفحات وب خود را برای خطاهای آشکار مانند صفحات یا تصاویر شکسته، لینک‌های شکسته، و نمونه‌هایی از گرامر ضعیف یا اطلاعات قدیمی بررسی کنید.

Google Analytics به شما کمک می‌کند تا محبوب‌ترین صفحات خود را که دارای ترافیک ارگانیک بالا، نرخ پرش پایین و میانگین زمان ماندگاری طولانی‌تری هستند، شناسایی کنید. سعی کنید آنچه را که بازدیدکنندگان در مورد آن صفحات دوست دارند مشخص کنید؛ تصاویر بهتر، اطلاعات بیشتر، فراخوان‌های واضح‌تر یا هر چیز دیگری، این جنبه‌ها را در صفحات دیگر خود تکرار کنید.

این تکنیک اولیه سئوی ارگانیک باید فوراً نتایجی را به همراه داشته باشد، اما گام بعدی استفاده از ابزارهای وب مستر گوگل (در حال حاضر کنسول جستجوی گوگل) است که به شما می‌گوید چه جستجوهایی افراد را به سایت شما می‌آورند. این می‌تواند بسیار آشکار باشد، شاید مردم در جستجوی محصول یا خدماتی هستند که شما دیگر ارائه نمی‌دهید، یا ممکن است در آینده پیشنهاد ارائه کنند. در ارتباط با Google Analytics، این باید به شما کمک کند تا استراتژی محتوای خود را بهینه کنید.

سپس می‌توانید صفحات جداگانه‌ای ایجاد کنید که به محصولات یا خدمات خاصی اختصاص‌ داده‌ شده است که شامل تماس‌ها برای اقدام قوی، فرصت‌هایی برای خرید آنلاین، اطلاعات تماس ایمیلی و تلفنی و اطلاعات موجود در فروشگاه‌های شما است.

از یک شرکت بازاریابی سئو در مورد استراتژی‌های دیگری که می‌توانید برای بهبود سئوی ارگانیک خود استفاده کنید بپرسید. به‌عنوان‌مثال، حضور در رسانه‌های اجتماعی و دایرکتوری‌های آنلاین کسب‌وکار محلی، مشتریان و همچنین افراد محلی را به همراه خواهد داشت.

ازآنجایی‌که موتورهای جستجو به دنبال لینک در صفحات وب می‌گردند، ضروری است که شما یک استراتژی لینک‌دهی داشته باشید، هم برای پیوندهای داخلی به سایر صفحات مرتبط در سایت خود و هم به سایت‌های خارجی. اطمینان حاصل کنید که پیوندهای شما حفظ می‌شوند، اما از آنها بیش از حد استفاده نکنید زیرا موتورهای جستجو از لینک‌دهی بیش از حد آگاه شده و حساس می‌شوند.

SEO2 آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

ایجاد لینک از سایر وب‌سایت‌ها ارزشمند است. به دنبال وب‌سایت‌های مرتبطی بگردید که مایل به تعویض پیوند هستند، پیشنهاد می‌دهند در صورت داشتن پیوندی به سایت شما، به سایت‌های دیگر کمک کنند، یا به دنبال فرصت‌هایی برای ایجاد روابطی باشید که می‌تواند منجر به پیوند شود. همه اینها به شهرت سایتتان می‌افزاید و رتبه وب‌سایت شما را در جستجوی گوگل بهبود می‌بخشد.

آخرین مورد ضروری برای بازاریابی دیجیتال SEO، کیفیت محتوا است. ارائه یک موضوع و چند پاراگراف کوتاه کافی نیست. موتورهای جستجو به دنبال محتوای قابل‌توجه و جامع هستند. درعین‌حال، شما نیازی به ارائه حماسه ندارید. یک مطالعه متوسط ​​خوب باید 4-5 دقیقه طول بکشد.

هنگامی که از محتوای خود راضی هستید، این اشتباه را مرتکب نشوید که آن را برای ماه‌ها بدون تغییر رها کنید. موتورهای جستجو به دنبال سایت‌های تازه یا به طور منظم به‌روز می‌گردند. به‌جای تغییر محتوایی که از آن راضی هستید، سعی کنید یک پست وبلاگ هفتگی را به سایت خود اضافه کنید، به‌این‌ترتیب موتورهای جستجو می‌بینند که صفحات شما به طور منظم نگهداری و به‌روز می‌شوند.

چگونه سئو می‌تواند فروش را بهبود بخشد؟

برندهای بزرگ ممکن است هزاران یا میلیون‌ها پوند برای سئو هزینه کنند و طبیعتاً بر صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) تسلط خواهند داشت. اما این بدان معنا نیست که یک تجارت کوچک‌تر نمی‌تواند رقابت کند، به‌ویژه با کمک یک آژانس خدمات سئو معتبر و حرفه‌ای.

حیاتی‌ترین چیزی که باید به‌خاطر بسپارید این است که شما نمی‌توانید خدماتی را در جایی که تقاضایی وجود ندارد ایجاد کنید. این به شما بستگی دارد که محصول یا خدماتی را که مردم می‌خواهند بخرند ارائه دهید. تمام‌کاری که بازاریابی سئو می‌تواند انجام دهد این است که بازدیدکنندگان جدیدی را به کسب‌وکار شما بیاورد. اما ازآنجایی‌که می‌تواند این کار را با هزینه معقول و شبانه‌روزی انجام دهد، بازاریابی دیجیتال سئو یکی از مؤثرترین ابزارهای فروش کسب‌وکارهای کوچک‌تر است.

با بیش از پنج میلیارد جستجو در روز که تنها با استفاده از گوگل انجام می‌شود، مشتریان بالقوه شما به‌وضوح به دنبال محصولات و خدماتی هستند که می‌فروشید اما وقتی آنها را جستجو می‌کنند، آیا شرکت شما را در بالای SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) خواهند یافت یا رقبای شما را پیدا خواهند کرد؟

SEO3 آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

رتبه‌بندی بالای سئو شما را در هرکجا که محصول یا خدمات شما ظاهر می‌شود در صدر قرار می‌دهد و 60 درصد از کل کلیک‌های ارگانیک به سه نتیجه برتر موتور جستجو می‌رود. یک لیست برتر منجر به ترافیک بیشتر به وب‌سایت شما، سرنخ بیشتر و فروش بیشتر می‌شود.

خدمات سئو، اگرچه یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است، اما روشی پرهزینه برای بازاریابی محصولات و خدمات شرکت شما در مقایسه با روش‌های سنتی نیست، و یک آژانس بازاریابی سئو می‌تواند در مورد عناصر ضروری مانند رتبه‌بندی کلمات کلیدی به شما مشاوره دهد. در واقع بازاریابی دیجیتال مؤثر SEO چیزی است که شرکت‌های کوچک‌تر را قادر می‌سازد تا با رقبای بزرگ‌تر رقابت کنند، بنابراین در هر تلاشی برای بهبود فروش ضروری است.

چرا سئو برای کسب‌وکار شما بسیار مهم است؟

دلیل اصلی اهمیت سئو برای کسب‌وکار شما این است که اگر از آن استفاده نمی‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که رقبای شما از آن استفاده می‌کنند.

خدمات سئو دوستانه‌ترین، سریع‌ترین و بهترین تجربه ممکن را به کاربر می‌دهد. موتورهای جستجو می‌خواهند کاربر را به نتایجی که به دنبال آن هستند هدایت کنند و وقتی سایت مناسب را پیدا کردند، بارهاوبارها به آن بازمی‌گردند.

مردم به نتایج موتورهای جستجو اعتماد دارند. بازاریابی سئو می‌تواند کسب‌وکار شما را در صدر رتبه‌بندی جستجو قرار دهد و این به مشتریان نشان می‌دهد که این موقعیت توسط شهرت شرکت شما به‌دست‌آمده است. اگر این توصیه از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، مشتریان حاصل را به دست می‌آورید و بازاریابی دیجیتال SEO شما کار خود را انجام داده است.

استفاده از خدمات سئو مانند رتبه‌بندی کلمات کلیدی، مشتریانی را به ارمغان می‌آورد که از قبل به دنبال محصول یا خدمات شما هستند – شما برای جذب آنها نیازی به انجام هیچ کار دیگری ندارید و پتانسیل بهینه برای تبدیل بازدید آنها به فروش را دارید.

حتی اگر با اولین بازدید، تبدیل فروش دریافت نکنید، یک آژانس خدمات سئو می‌تواند به شما نشان دهد که چگونه بهینه‌سازی وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا بارهاوبارها در جستجوهای آنلاین ظاهر شوید. اگر در چندین جستجو در رتبه اول ظاهر شوید، تقریباً مطمئن هستید که مشتری به دست خواهید آورد.

خدمات سئوی بازاریابی می‌تواند دید، قابلیت استفاده و اعتبار شما را افزایش دهد و همه اینها باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود. یک آژانس بازاریابی سئو می‌تواند به شما کمک کند با استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics بینش مشتری را به دست آورید و به شما کمک کند تادانش بازار هدف خود را توسعه داده، استراتژی‌های خود را اصلاح کنید و محصولات و خدمات موردنظر خود را افزایش دهید.

5 SEO آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

آیا سئو را می‌توان تضمین کرد؟

هیچ‌چیز در زندگی تضمین نشده است، حتی سئو. مطمئناً بهبود رتبه جستجوی گوگل با استفاده از سئو می‌تواند باعث بازدید از وب‌سایت شما شود، اما این شما هستید که باید با استفاده از تکنیک‌های دیگر فروش را به دست آورید.

یکی از دلایلی که سئو افزایش فروش فوری را تضمین نمی‌کند این است که هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا موتورهای جستجو وب را جستجو کنند، محتوای وب‌سایت‌ها را ارزیابی کنند، ارتباط آنها را بررسی کرده و آنها را رتبه‌بندی نمایند. اما اگر پس از مدت کوتاهی و بدون هیچ نتیجه مشهودی از کمپین سئو خود دست بکشید، تلاش شما به هدر خواهد رفت. یک آژانس بازاریابی سئو می‌تواند به شما ایده بهتری درباره مدت زمانی که ممکن است طول بکشد تا کمپین سئوی خود را مشاهده کنید، ارائه دهد.

در واقع، سئو یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است، نه یک عصای جادویی که نتایج آنی را نوید می‌دهد. معمولاً 4 تا ۱۲ ماه زمان معقولی برای انتظار دیدن نتایج است، بسته به مجموعه‌ای از عوامل دیگر که در حین آزمایش سئو نقش دارند.

عواملی که پس از شروع استراتژی سئو به نتایج سریع‌تر منجر می‌شوند عبارت‌اند از:

پرکردن کلمات کلیدی – که اگر منجر به شناسایی آن توسط موتورهای جستجو به‌عنوان یک سایت اسپم شود می‌تواند رتبه وب‌سایت شما را کاهش دهد.

جستجوی صوتی – این روزها ادای زبانی عبارات یا همان جستجوی صوتی که اغلب با کلمات کلیدی طولانی جستجو می‌شود محبوبیت زیادی دارد.

دامنه ثابت – یک وب‌سایت نسبتاً جدید پر از محتوای تازه ممکن است شش تا نه ماه طول بکشد تا موتورهای جستجو به آن اعتماد کنند. خرید یک نام دامنه ثابت ممکن است کمک کند، اما خطرات خاص خود را دارد.

کیفیت محتوا – مهم‌ترین جنبه بازاریابی SEO است، زیرا وب‌سایت شما شانس کمی برای رسیدن به بالای صفحات جستجو بدون محتوای باکیفیت دارد.

بازاریابی محتوا – ترویج محتوای شما و استفاده از فراخوان‌های عملگرا برای تبدیل علاقه‌های معمولی به تجارت جدی، کلید تبدیل استراتژی سئوی شما به تبدیل فروش است.

SEO4 آیا سئو می‌تواند ترافیک سایت را افزایش دهد؟

آیا خدمات سئو ارزش هزینه را دارند؟

سئو دیگر برای مشاغلی که می‌خواهند رقابتی باشند، رشد کنند و بازده سرمایه‌گذاری کنند اختیاری نیست و شرکت‌های بازاریابی سئو به شما خواهند گفت که این تنها یک‌تکه از پازل است. علاوه بر هزینه‌هایی که برای خدمات سئو هزینه می‌کنید، به محتوای باکیفیت برای وب‌سایت خود و تسلط بر سایر ابزارهای بازاریابی نیز نیاز دارید. مجدداً، یک متخصص خدمات سئو می‌تواند به شما در راه‌های دیگر استفاده از سئو برای ارائه دید، ترافیک، اعتبار، ارزش برند و بینش ارزشمند در مورد رفتار مشتری به شما کمک کند.

هزینه احتمالی یک کمپین سئو باید با بازده احتمالی سنجیده شود. روش‌های مختلفی برای پرداخت خدمات سئوی بازاریابی وجود دارد.

اما بهتر است هرگز به سراغ پیشنهادهای ارزان و رفع سریع نروید، جایی که ممکن است از روش‌های کلاه‌سیاه برای بهبود رتبه جستجوی شما استفاده شود تا در نهایت به شهرت شما لطمه وارد شود.

یک شرکت بازاریابی سئو خوب بازاری را که تبلیغ می‌کند را درک می‌کند، دقیقاً توضیح می‌دهد که چه‌کار و هزینه‌ای در یک پروژه وجود دارد، و شهرت و تجربه کافی خواهد داشت که بتوانید به روش‌های آنها اعتماد کنید. سپس می‌توانید مطمئن باشید که سرمایه‌گذاری شما در سئو و به روش‌های شفاف و قابل‌اندازه‌گیری نتیجه خواهد داد.

 

پایتون و کاربردهای آن

متا تایتل: زبان برنامه نویسی پایتون و کاربردهای آن | مزایا و معایب زبان پایتون – سایت ….

متا دیسکریپشن:

زبان پایتون یکی از زبان های ساده برنامه نویسی است که البته به جز برنامه نویسی کاربردهای بسیار دیگری دارد. اگر می خواهید درباره این زبان بیشتر بدانید، مطالعه این مقاله از سایت …. را از دست ندهید.

پایتون چیست و در چه زمینه‌هایی کاربرد دارد؟

زبان پایتون (python) یکی از زبان‌های شی گرا برنامه‌نویسی است که این روز‌ها به یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی در جهان تبدیل شده است. در مقایسه با سایر زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار ساده بوده و یادگیری آن نیز راحت است. به همین دلیل برای تازه واردان به دنیای وب و برنامه‌نویسی گزینه بسیار مناسبی است. اگر می‌خواهید که با این زبان به طور مفصل آشنا شوید، مطالعه این مقاله از سایت….. از دست ندهید. در این مطالب قصد داریم ابتدا توضیح مفصلی در مورد زبان پایتون و سپس کاربرد و همچنین مزایا و معایب این زبان ارائه دهیم.

زبان پایتون چیست؟

زبان پایتون یکی از انواع زبان‌های کامپیوتری چند منظوره شی گراست که برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ طراحی و ارائه شد. از این زبان بیشتر برای ساخت وب سایت‌ها و نرم‌افزار‌ها و همچنین خودکارسازی وظایف و یا به عبارتی اتوماسیون و انجام تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌شود. python یک زبان چند منظوره است به این معنی که از این زبان می‌توان برای ایجاد اکثر برنامه‌های مختلف استفاده کرد. در واقع این زبان برنامه نویسی منحصراً برای کار خاصی ساخته نشده و می‌توان از آن در بسیاری از زمینه‌ها استفاده کرد. تطبیق‌پذیری و همچنین ساده بودن این زبان ، آن را به یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی امروزی تبدیل کرده است.

پایتون و کاربردهای آن

مطابق با نظرسنجی که در سال ۲۰۲۱ توسط شرکت تحلیلگر صنعت RedMonk انجام شده، مشخص شده است که زبان python محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی در بین توسعه‌دهندگان در سال ۲۰۲۱ بوده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید علت نامگذاری این زبان به نام پایتون این بوده که هنگامی که گویدو ون روسوم در حال نوشتن و پیاده‌سازی این زبان بود، نوشته‌های «سیرک پرواز مونتی پایتون بی بی سی» را می‌خواند. او فکر می‌کرد که انتخاب این نام درست مانند سریالش ساده، مرموز و مناسب است.

هدف از ایجاد زبان برنامه‌نویسی پایتون

یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد زبان python ، خوانایی بسیار مناسب کد‌های موجود در آن است. این زبان به صورتی برنامه‌ریزی شده که یک برنامه‌نویس شبکه می‌تواند به راحتی و بدون هیچ ابهامی پروژه‌های کوچک و بزرگ برنامه‌نویسی را ایجاد کند. این زبان تقریباً در هر جایی که از محاسبات ریاضی، داده‌ها و یا خطوط کد استفاده می‌شود، کاربرد دارد و بر خلاف جاوا اسکریپت فقط برای توسعه وب استفاده نمی‌شود. زبان پایتون بسیار نزدیک به زبان انسانی و انگلیسی است و بر خلاف جاوا اسکریپت در زمان بسیار کمتری نوشته می‌شود. این زبان ساده‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای یادگیری و خواندن است. در زبان برنامه نویسی python بلوک‌های کد در آکولاد نوشته نمی‌شود و برای نوشتن کد‌ها از فاصله استفاده می‌شود.

موارد استفاده پایتون

از این زبان در زمینه های بسیاری استفاده می شود که رایج ترین آنها عبارتند از:

 • طراحی سریع سایت با python

اکثر برنامه‌نویسان برای طراحی وب سایت‌های خود از زبان‌های برنامه‌نویسی php و asp استفاده می‌کنند، اما زبان python نیز قدرت بالایی برای طراحی وب سایت دارد. این زبان فریم‌ورک‌های قدرتمندی مانند Django و Flask را دارد که باعث محبوبیت بیش از اندازه اش در زمینه طراحی سایت شده است.

 • یادگیری ماشینی با python

الگوریتم‌های یادگیری ماشینی اهمیت زیادی دارند. برای مثال گوگل برای جستجو از این الگوریتم‌ها استفاده می‌کند و زبان پایتون در یادگیری ماشین بسیار خوب عمل می‌کند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که در این حوزه‌ها فعالیت دارند از این زبان استفاده می‌کنند.

 • ساخت نرم‌افزار‌های موبایل

یکی از جالبترین کاربرد‌های python تولید اپلیکیشن‌های موبایل است. هرچند که اکثر افراد برای ساخت نرم‌افزار از زبان اندروید استفاده می‌کنند، اما پایتون یکی از گزینه‌های بسیار راحت و سریع برای این کار است. برای ساخت نرم افزار موبایلی می‌توانید از فریم ورک Kivy استفاده نمایید.

 • استفاده از python در داده‌کاوی

یکی از شاخه‌های بسیار مهم در علوم کامپیوتر داده کاوی است. تحلیل داده‌ها اطلاعات مفیدی در اختیار افراد و شرکت‌ها قرار می‌دهد. الگوریتم‌ها و روش‌های مختلفی برای داده کاوی وجود دارد، اما بهترین زبان برنامه‌نویسی برای داده کاوی و تحلیل داده، پایتون است. این زبان کتابخانه بسیار قدرتمند و کاربردی در این زمینه دارد.

 • ساخت بازی‌های رایانه‌ای

اگر چه برنامه‌ها و موتور‌های بازی‌سازی بسیار پیشرفته و قدرتمندی برای ساخت بازی‌های رایانه‌ای وجود دارد، اما زبان پایتون نیز در این زمینه بسیار قوی و کاربردی است. وجود کتابخانه‌های رایگان و قدرتمند در زبان python آن را تبدیل به گزینه‌ای مناسب در این زمینه کرده است.

Django Development 1 پایتون و کاربردهای آن

مزایای استفاده از زبان python

در پاسخ به سوال علت محبوبیت بیش از حد زبان پایتون، باید به مزایای آن اشاره کرد که عبارتند از:

 • دسترسی آسان و محبوبیت زیاد

python پشتیبانی بسیار قوی و منحصر به فردی دارد. این خصیصه باعث می‌شود که بتوانید مشکلات پیش آمده در مراحل یادگیری را برطرف کنید. این نرم‌افزار منبع باز و رایگان است.

 • یادگیری آسان

از آنجایی که این زبان برای برنامه‌نویسی از زبان انگلیسی استفاده می‌کند، یادگیری آن بسیار راحت است.

 • خوانایی عالی

کد‌های نوشته شده در این زبان به راحتی قابل خواندن هستند.

 • مقیاس‌پذیری

بدون هیچ نگرانی، به راحتی می‌توانید کار‌های سخت بازنویسی یا تطبیق کد با سایر پلتفرم ها با افزایش مقیاس و یا نوشتن برنامه را با زبان python شروع کنید.

معایب زبان پایتون

تا به اینجا صرفاً در مورد مزایای زبان python  صحبت کردیم، اما استفاده از این زبان معایبی نیز دارد که عبارتند از:

 • ضعف در پردازش موبایل

اگرچه این زبان در پردازش سرور و دسکتاپ سرعت بالایی دارد، اما در پردازش موبایل بسیار ضعیف عمل می‌کند. به همین دلیل کمتر برنامه‌ای در موبایل را می‌توان یافت که با این زبان نوشته شده باشد.

 • کاهش سرعت

از آنجایی که زبان پایتون به جای کامپایلر از مفسر استفاده می‌کند، کاهش سرعت دارد.

 • دشواری در استفاده از دیگر زبان‌ها

از آنجایی که دستورات و کد‌های برنامه نویسی در زبان پایتون بسیار ساده است، ممکن است برنامه‌نویسان حرفه‌ای و کاربلد در زبان python هنگام کار با زبان‌های دیگر دچار مشکل شده و نتوانند از آن‌ها درست استفاده کنند.

 • خطا‌های زمان اجرا

معمولاً کد‌های نوشته شده با این زبان نیاز به زمان تست زیادی دارند و ممکن است که در هنگام اجرای برنامه با خطا مواجه شوند.

nearlearn python training benefits پایتون و کاربردهای آن

فریم ورک‌های پایتون

معمولاً تمامی فریم ورک‌های زبان python از mvc الگوی طراحی برای طراحی سایت استفاده می‌کنند. بهترین فریم ورک‌ها زبان پایتون عبارتند از:

 • فریمورک جنگو
 • فریمورک فلسک
 • فریم ورک Cherrypy
 • فریمورک ناهمزمان AIOHTTP
 • فریم ورک Pyramid

سخن آخر در مورد زبان برنامه‌نویسی پایتون

یکی از مهمترین دغدغه افرادی تازه کار در برنامه‌نویسی انتخاب زبان برنامه‌نویسی مناسب است. همانطور که در این مطالب اشاره کردیم، زبان python یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار کاربردی است که البته یادگیری آن نیز بسیار ساده است. اگر به تازگی می‌خواهید وارد دنیای برنامه‌نویسی شوید، از یادگیری این زبان غافل نشوید. چرا که انگیزه شما را برای ادامه کار و یادگیری زبان‌های بیشتر برنامه‌نویسی بالابرده و باعث دلزدگی و واماندگی در ادامه راه نمی‌شود.

صفر تا صد راه اندازی یا اجاره سرور برای برگزاری وبینار

اگر می­خواهید وبینار خود را به طور کامل و بدون هیچ دردسری برگزار کنید، شما می­توانید اقدام به راه­اندازی سرور برای وبینار خود نمایید. جدای از راه­اندازی می­توانید اقدام به اجاره سرورهای آماده بسته به میزان استفاده­ای که قرار است از سرور داشته باشید کنید. در این مطلب ما قصد داریم مطالب مهمی در رابطه با راه­اندازی و اجاره سرور برای برگزاری وبینار را در اختیارتان بگذاریم تا با توجه به این مطالب آگاهی و دانش بیشتری داشته و بتوانید در رابطه با به سرورهای موجود انتخاب دقیق­تری داشته باشید.

انواع سرور برای برگزاری وبینار

شما برای انتخاب سرور دو گزینه پیش رو دارید، که یکی سرور فیزیکی و دیگری هم سرور ابری است. سرورهای فیزیکی و ابری هر کدام مزایا و معایبی دارند که شما بسته به نیازتان می­توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه به توضیح هر یک از این سرورها می­پردازیم تا با توجه به توضیحات مطرح شده، بتوانید تصمیم بهتری در رابطه با استفاده از سرور برای برگزار وبینار بگیرید.

 1. سرور فیزیکی: اگر می­خواهید اقدام به خرید سرور فیزیکی کنید، بهتر است بدانید که این مسئله هزینه بالایی برای شما خواهد داشت. اما هزینه بالایی که در مراحل اولیه می­پردازید نباید شما را از خرید آن منصرف کند؛ چراکه با افزایش سرعت کار، هزینه­های پیش رو کاهش پیدا می‌کند. این مسئله زمانی بیشتر از همه به چشم می­خورد که کسب و کارتان رشد کرده و این سرور موجب کاهش هزینه­های مختلف­تان می گردد.
 2. سرور ابری: اگر به دنبال سروری برای SMB هایی با منابع آی تی محدود هستید، به شما پیشنهاد می­کنیم که از سرورهای ابری استفاده کنید. هر چند سرورهای ابری سرعت و کارآمدی سرورهای اختصاصی را ندارند، اما موجب کاهش هزینه­ها و بالا رفتن سرعت کار می­شوند. همچنین با استفاده از این نوع سرورها، اگر مشکلی برای برق یا سرور اتفاق افتاد، شبکه شما دچار اختلال نخواهد شد.

صفر تا صد راه اندازی یا اجاره سرور برای برگزاری وبینار

نکات مهم در استفاده از سرور برای برگزاری وبینار

اگر می­خواهید به شیوه درستی از سروری که برای برگزاری وبینارهایتان تهیه کرده­اید استفاده کنید، به نکات و مواردی که در زیر مطرح می­کنیم توجه نمایید:

 • میزبانی سایت
 • میزبانی ایمیل امن
 • میزبانی تجارت الکترونیک
 • میزبانی برنامه­های کاربردی خط کسب و کار
 • ذخیره­سازی اسناد
 • پشتیبان­گیری و بازیابی اطلاعات

محافظت از سرور برگزاری وبینار

اگر قصد دارید که اقدام به راه­اندازی سرور برگزاری وبینار کرده یا اقدام به اجاره سروری مبتنی به مدت زمانی که نیاز دارید کنید، بهتر است به سراغ مجموعه­ای مطمئن برای این کار بروید. به عنوان نمونه مجموعه آریان وب تمامی اقدامات لازم برای محافظت از سرور را انجام داده و سروری امن را به شما ارائه می­کند. شما می­توانید با مراجعه به لیست پکیج­های مختلف این سایت، مناسب­ترین پکیج سرور را برای خود تهیه کنید.

گفتنی است که سروری که برای برگزاری وبینار انتخاب کرده­اید قرار است اطلاعات محرمانه­ای را در خود نگهداری کند! به همین جهت امنیت آن باید به طور کامل حفظ شود. مجموعه­های ارائه­ دهنده سرور مانند آریان وب تمام نکات امنیتی لازم را به شما گوشزد خواهند کرد اما با این حال به چند نکته امنیتی که در ادامه ذکر می‌کنیم توجه داشته باشید تا بتوانید از سرور خود محافظت کنید.

 • امنیت سایبری را به کارکنان خود آموزش دهید
 • از آنتی­ویروس­های مخصوص به سرور استفاده کنید
 • فعالیت کاربران را پیگیری کنید
 • سرور خود را بروزرسانی کرده و همواره در جهت به روز نگه داشتن آن بکوشید

ایجاد امنیت سرور برای برگزاری وبینار یکی از نکات با اهمیت است که نباید آن را از قلم بیندازید. پس به این نکات توجه کرده و در هنگام استفاده از سرور آن را مد نظر قرار دهید.

Server rental for webinars صفر تا صد راه اندازی یا اجاره سرور برای برگزاری وبینار

انتخاب سیستم عامل سروس برای برگزاری وبینار

یکی از نکات مهم که نباید فراموش شود، سیستم­ عاملی است که قرار است برای سرور استفاده کنید. دو نوع سیستم ­عامل لینوکس یا ویندوز برای سرورهای مخصوص برگزاری وبینار وجود دارد که در ادامه فاکتورهایی مهم در رابطه با انتخاب آن‌ها را ذکر می­کنیم.

هزینه سیستم­ عامل­ها: سیستم لینوکس نسبت به ویندوز ارزان­تر است و دلیل هم در متن باز بودن آن است. اگر نمی­خواهید هزینه زیادی بابت سرور برای برگزاری وبینار بپردازید، می­توانید از سیستم­ عامل لینوکس استفاده کنید.

کاربرپسند بودن سیستم عامل: رابط کاربری سیستم عامل ویندوز برای اغلب کاربران آشناتر بوده و به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردار است. اما لینوکس هم منحنی یادگیری زودتری را ارائه می­کند و به همین جهت این سیستم عامل هم گزینه مناسبی از لحاظ کاربرپسند بودن می­باشد.

انعطاف پذیری سیستم عامل: اگر به دنبال سیستم عاملی با قدرت انعطاف­پذیری و سفارشی­سازی بیشتر هستید، به شما پیشنهاد می­کنیم از سیستم عامل لینوکس استفاده کنید؛ البته که این کار نیاز به دانش تخصصی دارد.

پشتیبانی سیستم عامل: از آنجا که شرکت بزرگی مانند مایکروسافت پشتوانه سیستم عامل ویندوز است، با کیفیت بالایی خدمات پشتیبانی برای مشتریان را ارائه می­دهد و به همین جهت در راه­اندازی سرور برای برگزاری وبینار به گزینه­ای مناسب تبدیل می­شود.

راه اندازی سرور برای برگزاری وبینار

مراحل متداولی در رابطه با راه­اندازی سرور برای برگزاری وبینار وجود دارد که به شرح زیر است:

 1. آماده کردن: موارد مختلفی مانند آدرس آی پی، نام کاربران، نام میزبان هر رایانه و شماره سریال و مکان­ها را باید ثبت کنید. علاوه بر این اقدام به جمع­آوری هارد اکسترنال و کابل اترنت نمایید.
 2. نصب سرور: اقدام به نصب سرور برای برگزاری وبینار کنید و علاوه بر این دستورالعمل­های لازم برای تنظیم سیستم عامل خاصی که مد نظرتان است را به کار بگیرید. اگر سروری دارید که از قبل سیستم عاملی روی آن نصب شده است، اقدام به اتصال سرور به شبکه کرده و فرآیند پیکربندی را شروع نمایید.
 3. پیکربندی سرور: در این مرحله باید به تنظیم دسترسی از راه دور به سرور، پشتیبانی سرور و گزینه­های اشتراک­گذاری بپردازید. در مرحله پیکربندی نیاز است تا اقدام به تنظیم سرور به عنوان یک کنترل­کننده دامنه کنید، که به این شکل به کامپیوترهایی که در شبکه حضور دارند، برای پیوستن به محیط متمرکز جدید اجازه دهید و علاوه بر این به سرور اجازه داده تا اعتبار کاربرانش را تایید نماید.
 4. تکمیل راه­ اندازی سرور: در مرحله آخر که تکمیل راه­اندازی سرور برای برگزاری وبینار است، شما باید به کامپیوتر شخصی یا مک یک حساب مدیریت محلی اضافه نمایید. در قدم بعدی باید چاپگرها را هم راه­اندازی کرده و سپس اقدام به اتصال آن‌ها به سرور چاپ کنید. در قدم آخر نیز برنامه­ها و داده­هایتان را که نیاز دارید روی سرور آپلود کنید.

اجاره سرور برای برگزاری وبینار

در مراحل قبلی در مورد راه­اندازی سرور برای برگزاری وبینار صحبت کردیم. اما شاید خیلی­ها دوست نداشته باشند که اقدام به راه­اندازی سرور کرده و مشکلات و دردسرهای مخصوص به آن را داشته باشند. برخی می­خواهند با اجاره سرورهای آماده در مدت زمان معین به هدف خود زودتر برسند. شما نیز اگر تمایل به استفاده از سرورهای آماده دارید، باید به سراغ مراکز ارائه دهنده سرور بروید.

وب سایت آریان وب در زمینه ارائه خدمات برای راه­اندازی و اجاره سرور چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور فعالیت می­کند. شما می‌توانید با کارشناسان این سایت تماس بگیرید تا بسته به نیاز و کاربردی که از سرور انتظار دارید، بهترین پکیج را به شما معرفی کنند تا به واسطه آن بتوانید اقدام به برگزاری وبینار خود کنید.

webinar صفر تا صد راه اندازی یا اجاره سرور برای برگزاری وبینار

آریان وب، مرکز عرضه سرور برای برگزاری وبینار

آریان وب مجموعه­ای برای ارائه سرویس­های متفاوت در رابطه با سرور برای برگزار وبینار و جلسات آنلاین است. به واسطه پکیج­هایی که در مجموعه آریان وب ارائه می­شود می­توانید از هر کجا به سرور اختصاصی خود دسترسی داشته و کنترل کاملی بر روی اطلاعاتی که وارد سرور کرده­اید داشته باشید. به واسطه سرورهای آریان وب به راحتی می­توانید به اطلاعات خاص مانند فایل­های پرسنل، داده­های کاربران و شرکت­کنندگان در وبینار و … دسترسی داشته باشید. اگر می­خواهید از اطلاعات وبینار خود به درستی محافظت کرده و علاوه بر این مدیریت آسانتر و بهتری روی وبینار داشته باشید، همین حالا می­توانید با کارشناسان وب سایت آریان وب ارتباط بگیرید تا آن‌ها تمام نکات لازم در رابطه با راه­اندازی یا اجاره سرور را به شما بگویند.

کارشناسان وب سایت آریان وب تمام توضیحات لازم در رابطه با راه­اندازی و اجاره سرور را مطرح خواهند کرد. سپس اقدام به نیازسنجی شما می­کنند تا متوجه شوند برای وبینار شما، بهتر است اقدام به راه اندازی سرور کنند یا سرورهای آماده را در اختیارتان بگذارند. پس از این انتخاب را بر عهده شما خواهند گذاشت تا خود تصمیم بگیرید در کدام نوع سرور برای برگزاری وبینار می­خواهید فعالیت داشته باشید. در نهایت کارشناسان پکیج­های مختلفی از سرورها را پیش رویتان می­گذارند. هر کدام از این پکیج­ها خدمات متنوعی داشته و هزینه­های آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

کارشناسان آریان وب، در خدمت شما برای ارائه بهترین خدمات

اگر به خوبی در رابطه با وبیناری که قرار است برگزار کنید به کارشناسان آریان وب اطلاعات بدهید، آن‌ها مناسب­ترین نوع پکیج را به شما پیشنهاد خواهند داد. در غیر اینصورت شما می­توانید روی پکیج­های موجود به خوبی فکر کرده و یکی از آن‌ها را برای استفاده از خدمات سرور انتخاب کنید. کارشناسان آریان وب کاملا درخدمت شما هستند تا کمک­تان کنند یک وبینار عالی و بی­نظیر را برگزار کرده و خدمات فوق­العاده­ای به شرکت­کنندگان در وبینار ارائه دهید.

چگونه می ‌توان یک سایت ارزان راه‌ اندازی کرد؟

با گسترش اینترنت، کسب و کارهای بسیاری با هدف جذب مشتری بیشتر و رونق حرفه خود به این نتیجه دست یافتند که در عصر دیجیتال بایستی کالا و خدمات خود را در به سبکی نو به مشتریان و مردم معرفی کنند. از این رو، اغلب آنان به دنبال طراحی سایت ارزان هستند.

سایت چیست؟

به مجموعه‌ای از صفحات بهم پیوسته که دارای متن، تصویر و … است و تنها شیوه دسترسی به آن‌ها از طریق یک آدرس باشد را وب سایت می‌نامند. مرورگرهای وب ابزارهایی هستند که مسیر دستیابی و امکان جست و جو صفحات وب سایت‌ها را فراهم می‌کنند. در واقع این مرورگرها فایل‌ها و هر یک از قابلیت‌ها یا به اصطلاح محتواهای موجود در آن صفحه،  دسترسی و دانلود و دیگر اجزای آن را پاسخ می‌دهد.

چگونه می ‌توان یک سایت ارزان راه‌ اندازی کرد؟

چه اطلاعاتی در وب سایت ‌ها بارگذاری می ‌شوند؟

مطالب و اطلاعاتی که در سایت‌ها قرار داده می‌شود، محتوای وب سایت‌ها را می‌سازند که شامل:

 • اطلاعات لازم در مورد کسب و کار و خدمات
 • چگونگی ارتباط و تماس گرفتن با شما
 • تبلیغ کردن از کسب و کار خود
 • اطلاعات شرکت، سازمان و نهاد مربوطه
 • ایجاد بستری برای خرید آنلاین
 • ارائه نمونه کار‌ها

سایت امری واجب و ضروری

قطعا اولین پرسش ذهن شما برای داشتن وب سایتی برای حرفه خود این است؛ چرا باید سایت داشته باشیم؟ در جواب به آن مزیت‌ها و قابلیت‌هایی که یک وب سایت برای کسب و کار شما فراهم می‌کند، می‌پردازیم. برخی از این مزایا عبارتند از:

قابل دسترس و مورد استفاده برای همگان

در عصر حاضر انسان‌ها حتی با کم‌ترین سواد خواندن و نوشتن و بدون آموزش و یادگیری درست از اینترنت استفاده می‌کنند، حتی اگر گوشی هوشمندی نداشته باشند. برای مثال، شاید تا به امروز برایتان پیش آمده باشد که پدربزرگ یا مادربزرگتان از شما بخواهند که وقت اینترنتی از دکتر فلان برای آن‌ها رزرو کنید یا مطلبی را برای آن‌ها در گوگل جستوجو کنید. از این رو وب سایت‌ها این امکان را برای مخاطبان خود به وجود می‌آورد که به صورت‌های مستقیم یا غیر مستقیم از آن‌ها استفاده کنند. وب سایت نشانی از آدرس شما است، آن هم در محیطی قابل دسترس همگان به این دلیل افراد زیادی می‌توانند خدمات و محصولات را مشاهده کره و از آن بهره‌مند شوند.

معتبر بودن

طراحی سایت ارزان با اعتبار زیاد که علاوه‌بر جذب کاربران باعث جلب اعتماد و اطمینان کاربران شود ودر نهایت به شکل‌گیری بازاریابی قوی کمک می‌کند. حضور در فضاهای مجازی و فعالیت موثر به اعتمادسازی آنان بسیار کمک کننده است.

خرید راحت، از تمامی مناطق

با توجه به شرایط مانند آلودگی هوا، تنبلی در خرید، عدم وقت کافی برای گشتن فروشگاه‌ها و داشتن حق انتخاب بیشتر، اغلب افراد از خرید آنلاین استفاده می‌کنند. برخی از مشتریان که در شهرهای دورافتاده یا هر مکانی که محصول مورد نیاز او وجود ندارد، به راحتی با استفاده از سایت از هر نقطه‌ی جغرافیایی در کشور می‌توانند محصول خود را انتخاب و سفارش دهند.

Redesign the site8 چگونه می ‌توان یک سایت ارزان راه‌ اندازی کرد؟

جذب مشتریان جدید

وب سایت این امکان را برای شما فراهم می کند که مشتریانی جدید از هر مکانی جذب کسب و کار شما ‌شوند، کاربران با یک جستجوی ساده در موتورهای گوگل ضمن آشنایی با نوع محصولات و خدمات، مشتری شما خواهند شد.

چرا وب سایت‌ ها گران هستند؟

تا این مرحله به لزوم و اهمیت راه‌اندازی یک وب سایت برای کسب و کار و حرفه پی بردید. نکته قابل توجه در این امر این است که اکثر شرکت‌های طراحی سایت با دریافت مبلغ هنگفتی آن را راه‌اندازی می‌کنند. قطعا برای کاری چنین دشوار و مهم باید به متخصصان این حوزه سپرده شود. استاندارد و اصولی بودن دو فاکتور ضروری است که در یک طراحی سایت ارزان هم صورت می‌گیرد.

ویژگی‌ های یک سایت خوب

شما به عنوان شخصی که تمایل دارید، وب سایت حرفه خود را داشته باشید، قبل از بستن قراردادتان حتماً ویزگی‌ها و مواردی که مدنظرتان را بیان کنید. هر سایتی لازم دارد تا نکات زیر در آن ذکر شود:

 • محتوای اصولی
 • صفحه درباره ما و ذکر راه ارتباطی و شماره تماس
 • رعایت هدینگ‌های مناسب
 • سایت مپ
 • فایل ربات
 • لینک‌دهی مناسب
 • ریسپانسیو بودن سایت
 • متای صحیح
 • سرعت مناسب سایت
 • دارای هاست خوب
 • متن جایگزین تصاویر
 • داشتن صفحه وب

سیستم مدیریت محتوای رایگان

برای داشتن یک وب سایت رایگان از سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس،جوملا و دروپال که روش‌هایی بهینه و تخصصی هستند، استفاده می‌شوند. متخصصان وب سایت با در نظر گرفتن امنیت و کیفیت سایت، آن را به صورت رایگان طراحی می‌کنند. ارزان بودن سایت شما به نوع خدمات و کالای شما ارائه می‌شود که هدف اصلی آن کسب لینک اول در نتایج جستوجوی مشتریان و سپس متقاعدکردن آن‌ها به خرید از وب سایت مم ترین ویژگی یک سایت بهینه است. برای راه‌اندازی سایت معتبر کسب و کار خود از ارزان‌ترین راه استفاه کنید؛ زیرا شما نیاز به  پرداخت هزیته سنگین نداشته و با سیستم وردپرس می‌توانید بازاریابی خود را شروع نمایید و با مشاوره و راهنمایی‌های یک متخصص سئو بهینه سازی سایت را به ثمر رسانید.

Redesign the site2 چگونه می ‌توان یک سایت ارزان راه‌ اندازی کرد؟

قالب ‌های آماده طراحی سایت

ارزان‌ترین وب سایت‌ها را با قالب‌های آماده که با یک جستوجوی ساده قابل دسترس و مورد استفاده رایگان است، راه‌اندازی می‌کنند. برخی از افراد با بیان این حرف که طراح سایت ارزان با پایین‌ترین قیمت که در بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات وب سایت‌ها ارائه می‌شود، اعتبار نداشته و لزوما زمانی که هزینه بالایی برای داشتن یک سایت می‌پردازید، سایت شما به اعتبار می‌رسد. در این موضوع باید خاطر نشان کرد، پرداختن مبلغ زیاد نشان‌دهنده وب سایت مناسب و رتبه اول گوگل نیست؛ چراکه طراحی سایت‌های گران هم اگر مدیریت و پشتیبانی نشوند با مشکلات زیادی دچار خواهند شد. دقت شود که قیمت رایگان یا کم تاکیدی بر بی‌کیفیت بودن وب سایت یا کمبود خدمات نیست.

امکانات سایت ارزان

 • قالب‌هاای آماده و متنوع: در طراحی سایت‌ها با استفاده از سیستم مدیریت محتوا، قالب‌هایی متنوع و گوناگون این امکان را فراهم کردند که بنا به سلیقه شخص از هر یک از قالب‌ها موجود به کار گرفته شود.
 • پشتیبانی آنلاین: چنانچه سایت با مشکلی روبه رو شود از طریق مدیریت سایت یل کنترل پنل هاست کنترل و از قسمت پشتیبانی برطرف می‌شود.
 • آماده‌سازی سریع: سایت‌های ارزان دامنه ئ هاست یک روز قبل ازسفارش هم آماده هستند و در سریع‌ترین زمان می‌شوند.

مزیا و معایب

 • کسب و کارهای نوپا با هزیته کمتری قادر هستند وب سایت شخصی خود را داشته باشند و از این طریق درآمدزایی کنند.
 • نوع خدمات و سرعت راه‌اندازی و ارائه سریع آن به مردم یکی از مزیت‌های بالقوه در آماده‌سازی آن‌ها است. از طرفی امکان دارد مشابه قالب‌های خود را در سایتی دیگر مشاهده کنید. البته تاثیر زیادی در روند پیشرفت سایت شما ندارد.
 • استفاده از افزودنی‌های سفارش که شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را تهیه کنید و از امکانات آن‌ها بهره‌مند شوید این قابلیت‌ها مانند: فارسی سازی قالب، بهین سازی سایت و پشتیبان‎‌گیری ماهانه و تنظیم پیش نمایش و… که به سایت شما اضافه می‌شوند.
 • تنظیم زمان دقیق ورود و ثبت اطلاعات در افزودنی اختصاصی باعث می‌شود که اطلاعات کنترل پنل هاست سایت در مدت 24 ساعت تحویل داده شده و پس از اتمام کار برای شما به صورت پست الکتریکی ارسال می‌شود.

هزینه ساخت سایت

در سیستم مدیریت محتوا، برای خرید دامنه از پسوند‌های .NET , .COM  و دیگر  به کار می‌رود. دامنه سایت نیاز به پرداخت هزینه یکساله است که هرسال باید پرداخت شود. اما برای پرداخت هزینه هاست هم به صورت ماهیانه و سالانه می‌توانید انتخاب کنید. به طور کلی مجمع هزینه‌های طراح وب سایت ارزان چندان زیاد نیست. از جمله امکاناتی دیگر که در مجموع هزینه‌ها تاثیرگذار هستند، شامل:

 • استفاده از بروزترین متدهای سئو
 • بهینه سازی پایگاه داده به صورت ماهیانه
 • برئزرسانی هسته، تم‌ها و پلاگین‌ها
 • اتصال به گوگل کنسول
 • صفحات نامحدود
 • طراحی رسپانسیو تمام صفحات
 • محصولات، چسب نامحدود
 • پشتیبانی فنی
 • ویرایش زنده صفحات از روی ظاهر
 • سیسنم اطلاع رسانی ایمیلی حرفه‌ای
 • معرفی شرکت
 • سیستم فروشگاهی
 • معرفی پروژه‌ها
 • باکس تبلیغات
 • تخفیفات
 • گالری و نمونه کار
 • دیدگاه‌گذاری
 • ابزار سئو و بهنه‌سازی
 • نقشه سایت

خرید سایت ارزان یا اختصاصی

همان‌طور که تا اینجا به بررسی مزایا و ویژگی‌های طراحی سایت ارزان اشاره شد، اما همچنان برای برخی این سوال مطرح است که سایت ارزان یا اختصاصی بهتر است؟ سایت ارزان برای ورود به بازار کار با توجه به بازاریابی دیجیتال، خوب و موثر است و در کمترین زمان ممکن پیشرفت در کسب و کار خود را مشاهده می‌کنید اما با گذشت زمان و افزایش ترافیک سایت و رشد سایت نیاز دارید تا طراحی سایت اختصاصی داشته باشید.

Redesign the site7 چگونه می ‌توان یک سایت ارزان راه‌ اندازی کرد؟

مزایای استفاده از قالب آماده وردپرس

وردپرس محبوب‌ترین نرم‌افزار وبلاگ نویسی در بازار از سال 2003 می‌باشد. وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا که به شدت مورد توجه طراحان و صاحبان مشاغل دیجیتالی تبدیل شده است. از مزایا وردپرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربری آسان و راحت

استفاده و کار با وردپرس به قدری آسان و راحت است که یک طراح مبتدی در کمترین زمان ممکن وب سایت خود را با کمک رابط بصری خوب راه‌اندازی کند. از طرفی با سرعت بالای خود قابل تنظیم بوده و زمانی که برای قالب‌بندی صرف می‌شود، کوتاه است.

مدیریت آن با استفاده از هر رایانه ‌ای

با هر رایانه‌ای که به اینترنت متصل باشد به وردپرس متصل دسترسی داشته و می‌توانید سایت خود را مدیریت کنید، زیرا وردپرس بر پایه مرورگر است.

نیازی به  HTML یا نرم‌افزارهای  FTP ندارد!

سیستم خودگردان وردپرس به هیچ ویرایشگر  HTML یا نرم‌افزار دیگری احتیاج ندارد. همه فرآیندهای ایجاد پست، بارگذاری و بارگیری متن و تصویر و قالب‌بندی را به راحتی می‌توانید انجام دهید.

کدی تمیز و به راحتی قابل جستجو

به دلیل آنکه کد وردپرسی بسیار تمیز و ساده است، موتورهای جستوجوگر گوگل آن را به راحتی می‌یابند. به عبارتی محتوای این سایت‌ها برای مرورگرها به راحتی قابل خواندن و فهرست‌بندی است. از  دیگر مزایای سایت‌های وردپرسی مانند کنترل سایت به دست خودتان، قابل تنظیم بودن وب سایت، امکان گسترش سایت با  استفاده از پلاگین‌ها، قابلیت داشتن چندین کاربر، با این پلتفرم امکان ساختن و استفاده کردن از وبلاگ به راحتی انجام می‌پذیرد.

سایت خود را طراحی کنید

در دنیای امروزه که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و در عصری که دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی نوین جایگزین شیوه‌های سنتی کسب و کار شده‌اند، برای پیشرفت در حوزه شغلی خود نیازمند هستید تا با مسیر تکنولوژی همراه شوید. داشتن وب سایت برای معرفی محصولات و خدمات خود با سطح دسترسی بالایی که اکثر مردم به اینترنت دسترسی دارند، لزوم راه‌اندازی و طراحی سایت ارزان را بیشتر از پیش تاکید می‌کند.

 CTA

آیا هنوز تصمیم خود را برای داشتن یک وب سایت حرفه‌ای و ارزان نگرفته‌اید؟

نکات مهم هنگام خرید هاست ارزان

اولین قدم در مسیر تولید یک سایت خرید یک هاست از سرورهای اینترنتی است. تازه واردان این حوزه با اصطلاحاتی مانند هاست و سرور زیاد برخورد کرده‌اند. اما معنی این کلمات چیست؟ پس از آشنایی با اصول اولیه هاست و سرورها باید با ویژگی‌های یک هاست خوب آشنا شده تا هنگام خرید دچار هیچ مشکلی نشوید. در این صورت در روند کاری و توسعه سایت شما اختلالی ایجاد نمی‌شود. هاست هر سایت با توجه به نوع فعالیت و تعداد بازدیدکنندگاه تعریف خواهد شد.  پهنای باند، حجم هاست، امنیت و قابلیت پشتیبان گیری بعضی از این ویژگی‌های موثر بر عملکرد هاست هستند. آخرین قدم خرید یک هاست ارزان و مقرون به صرفه انتخاب یک شرکت ارائه دهنده معتبر است.

مفهوم هاست به زبان ساده

هاست قسمتی از یک سرور است که بستری برای نگهداری اطلاعات و منابع وب سایت‌ها فراهم می‌کند. سرور از یک سیستم بسیار قوی تشکیل شده که همواره روشن بوده و به اینترنت وصل هستند. قابلیت‌های سرورها این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که در هر زمانی از شبانه روز به سایت موردنظر خود سر بزنند. یک سرور می‌تواند به چندین قسمت مختلف تقسیم شود، که یک قسمت آن هاست (host) نام دارد. سیستم‌های شخصی توانایی ارائه خدمات همانند سرورها را ندارند. با توجه به نکات ذکر شده برای دسترسی شبانه روزی کاربران، سیستم‌ها باید همیشه روشن و متصل به اینترنت باشند. فراهم کردن این شرایط برای سیستم‌های شخصی دشوار است.  پس هاست‌ها فضایی مجازی از سرورها هستند که میزبان سایت‌ به حساب می‌آید.

نکات مهم هنگام خرید هاست ارزان

انواع هاست و کاربردهای آن

بخش‌های مختلف سرور یا هاست‌ها انواع فراوانی دارند. علت این دسته بندی، تنوع استفاده و خواست کابران است که کاربردهای مختلفی در هاست به وجود می‌اورد. توجه بیشتر به این موارد مختلف هنگام خرید هاست ارزان به انتخاب بهتر و معتبرتر کمک می‌کند. انواع هاست‌ها شامل زیر می‌شود:

 • میزبانی اشتراکی: در این نوع میزبانی ممکن است یک سرور هاست هزاران سایت شود.
 • هاست نیمه اختصاصی: در این نوع هاست خریدار منابع و قدرت بیشتری نسبت به هاست‌های اشتراکی دارد.
 • هاست اختصاصی: در این روش یک سرور، کاملاً به یک سایت اختصاص داده می‌شود. این نوع هاست به دلیل هزینه زیاد برای سایت‌های بزرگ مناسب است.
 • میزبانی ابری: در این نوع میزبانی سایت محدود به یک سرور نمی‌شود و در صورت نیاز به فضا و منابع بیشتر از سایر سرورها استفاده می‌کنند.
 • هاست وردپرس: هاست‌های قدرتمند لینوکسی که جهت میزبانی سایت‌های وردپرسی به کار می‌روند.

ویژگی ‌های یک هاست با کیفیت

سرویس‌ها و هاست‌های ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف پارامترهای متنوعی دارند. پهنای باند و حجم هاست که بعضی از این پارامترهای موثر در عملکرد هاست هستند. مرحلهٔ بعد از شناخت هاست و کاربرد آن، آشنایی با ویژگی‌های یک هاست با کیفیت است. هنگام خرید یک هاست ارزان باید به این نکات دقت کنید تا از تمام قابلیت‌ها و پتانسیل هاست خود به خوبی استفاده کنید. برای کاهش احتمال خطا و شکست، در ادامه به بررسی ویژگی‌های موثر در هاست می‌پردازیم. پس از آشنایی با این پارامترها می‌توانید بهترین سرویس ارائه شده را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

پهنای باند

ترافیک یا پهنای باند حجم داده‌ها و اطلاعاتی است که در یک مدت مشخص میان سایت شما و کاربر رد و بدل می‌شود. هرچه تعداد بازدیدکنندگان سایت بیشتر شود پهنای باند هاست نیز افزایش می‌یابد. در صورت کم بودن پهنای باند به نسبت تعداد کاربران، سایت از کار می‌افتد. سایت‌های دانلودی نیز به پهنای باند زیادی نیاز دارند. هاست‌هایی که پهنای باند کمی دارند مناسب سایت‌هایی هستند که تعداد بازدیدکنندگان کمتری دارند و مطالب آپلود در سایت حجم زیادی ندارد. در محاسبه پهنای باند لازم برای سایت خود بهتر است کاربرد سایت، تعداد بازدید کنندگان و فایل‌های آپلودی و دانلودی را در نظر بگیرید. در غیر این صورت می‌توانید با پشتیبانی‌های شرکت ارائه دهنده هاست مشورت کرده تا سرویس مناسب برای سایت خود را انتخاب کنید.

حجم یا فضای هاست

فضای هاست همان حجم یا قسمتی است که از سرور در اختیار شما قرار می‌گیرد تا اطلاعات سایت خود را بر روی آن بارگذاری کنید. حجم مورد نیاز هاست با توجه به نوع سایت و محتوای داخل آن مشخص می‌شود. سایت‌های کوچک یا شخصی چون بیشتر شامل محتوای متنی به همراه عکس هستند؛ به فضای هاست کمی نیاز دارند. سایت‌هایی که محتوای ویدئویی زیاد و دارند مسلماً به حجم بیشتری نیاز دارند. همچنین عواملی چون استاتیک یا داینامیک بودن، سیستم مدیریت محتوایی و قالب بر روی حجم هاست تاثیر می‌گذارند. بنابراین هنگام خرید یک هاست ارزان و مناسب، عوامل ذکر شده را در نظربگیرید و حجم مورد نیاز را تخمین بزنید.

web hosting نکات مهم هنگام خرید هاست ارزان

افزودن دامنه

اولین قدم در خرید هاست مشخص کردن دامنه اصلی سایت است. اگر هاست شما ویژگی addon domain را داشته باشد، می‌توانید در صورت لزوم دامنه‌ی دیگری بر روی هاست خود تعریف کنید. در این روش دیگر لازم نیست برای خرید یک هاست جدید اقدام کنید؛ به راحتی می‌توانید دامنه‌ی دیگری با همان هاست تهیه نمایید. قابلیت افزودن دامنه زمانی کاربرد داشته که شخص برای توسعه کسب و کار خود نیاز به یک دامنه جدید دارد. بنابراین با استفاده از این ویژگی بر روی همان هاست قبلی یک دامنه جدید تعریف می‌کند. با استفاده از قابلیت addon domain   فعالان این حوزه قادر به برنامه ریزی‌های طولانی برای کسب و کارهای مختلف هستند و دیگر نگرانی بابت توسعه و گسترش سایت خود ندارند.

امنیت سرور و هاست

امنیت اطلاعات و سایت شما در برابر خطر هک شدن بر عهده شرکت ارائه دهنده هاست قرار می‌گیرد. امروزه افزایش امنیت هاست، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متخصصان و فعالان این حوزه است. امینت هاست به دو صورت فیزیکی و نرم افزاری انجام می‌شود. سطح امنیت مورد نیاز سایت با توجه به نوع فعالیت آن‌ها تفاوت دارد. یک وبلاگ شخصی در مقایسه با یک پورتال تجاری یا دولتی، در سطح امنیتی متفاوتی قرار می‌گیرد. هنگام خرید هاست ارزان از تدابیر امنیتی شرکت ارائه دهنده اطمینان حاصل کرده و سپس برای خرید اقدام کنید.

کنترل پنل

کنترل پنل هاست ابزار کار شما برای کار با هاست است. این پنل‌های مدیریتی به شکل‌های مختلفی مانند Cpanel، direct admin،  pleskو… ارائه می‌شوند. اصطلاحات هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین به پنل‌های مدیریتی سی پنل و دایرکت ادمین گفته شده، که بر روی هاست‌ها نصب شده است. در قسمت کنترل پنل، می‌توانید از گزینه‌ها و آپشن‌های مختلف برای بهبود کار خود استفاده کنید. موارد ذکر شده در زیر نمونه‌ای از این فعالیت‌ها هستند.

 • افزودن دامنه به هاست
 • جزییات مصرف پهنای باند
 • جزییات فصای خالی و مصرف شده از هاست
 • مشاهده گزارش‌های سرور
 • مدیریت حساب کاربری
 • نصب سیستم مدیریت محتوا
 • مدیریت دیتابیس

بک آپ گیری

قابلیت backup همانند بیمه حوادث برای سایت‌های مختلف عمل می‌کند. هرگونه مشکلات فنی در سرور شرکت، سیستم شما، پاک شدن اشتباهی اطلاعات باعث ضررهای جبران ناپذیری در روند توسعه سایت می‌شوند. قابلیت بکاپ گیری بسیاری از شرکت‌ها به صورت خودکار و منظم انجام می‌گردد. ممکن است بعضی شرکت‌ها به صورت روزانه اما یک شرکت دیگر به صورت ماهانه بکاپ بگیرد. همچنین می‌توانید به صورت شخص با کمک کنترل پنل هاست از اطلاعات سایت بکاپ بگیرید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از فرایند بکاپ گیری شرکت، می‌توانید با پشتیبانی فروش سرویس‌ها مشورت کنید. قابلیت بکاپ گیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک هاست با کیفیت است که اطمینان خاطر و امنیت را برای شما فراهم می‌کند.

Buy cheap hosting نکات مهم هنگام خرید هاست ارزان

میزان آپ تایم

ویژگی آپ تایم، میزان دسترسی به یک سایت را در دوره یک ساله نشان می‌دهد. سایت‌هایی که بیشتر از سایت‌های دیگر از دسترس خارج می‌شوند؛ بازدیدکنندگان خود را از دست می‌دهند. این کاهش تعداد بازدیدکننده  تاثیر بسیار منفی بر روی ترافیک آن سایت می‌گذارد. اکثر شرکت‌های معتبر آپ تایم بالایی دارند و ممکن است در طول یک سال یکبار سایت شما از دسترس خارج بشود.

شرکت ‌های ارائه دهنده‌ها

قدم آخر در خرید هاست ارزان انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده هاست است. یک شرکت هاستینگ باید توانایی تامین تمام نیازهای سایت را داشته باشد. هاست‌های ارائه شده ویژگی‌هایی مانند بکاپ گیری، امنیت و افزودن دامنه را داشته باشند. علاوه بر این موارد اعتبار شرکت، کیفیت پشتیبانی، تعرفه و قیمت و پلن‌های متنوع نیز در انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده هاست تاثیرگذار است.

پشتیبانی و خدمات 24 ساعته

یک شرکت مناسب هاستینگ باید پشتیبانی 24 ساعته در زمینه‌های مختلف داشته باشد. بخش فروش قبل از خرید سرویس‌ها می‌توانند به خریدار برای آَشنایی بیشتر با سرویس‌های سایت مشاوره دهند. پس از خرید بخش فنی مسئولیت پشتیبانی خریدار را در مشکلات مربوط به سرور و هاست دارد.

اعتبار شرکت

از اعتبار و محبوبیت شرکت میان خریداران اطمینان حاصل کنید. در تحقیقات خود سوابق و فعالیت شرکت را بررسی کنید. نظرات مشتریان قبلی در مورد خدمات و عملکرد شرکت را مطالعه کرده و میزان رضایت آنها را بسنجید. پس از بررسی‌های کامل و اطلاع از اعتبار و خدمات آن شرکت می‌توانید برای خرید اقدام کنید.

خرید هاست ارزان از آریان وب

هاست‌ها قسمتی از یک سرور برای نگهداری اطلاعات و منابع سایت‌ها هستند. این فضاها با توجه به نوع فعالیت و شرایط سایت‌ها انواع زیادی دارند. پس از آشنایی با اصول اولیه، نکات مهم در خرید هاست ارزان و انتخاب یک شرکت مناسب به گام آخر یعنی خرید هاست می‌رسیم. پشتیبانی 24 ساعته، معتبر بودن و پلن‌های متنوع از ویژگی‌های مثبت شرکت‌های ارائه دهندهٔ هاست هستند. شرکت آریان وب با ارائه پلن‌های متنوع مانند هاست‌های لینوکس سی پنل، دایرکت ادمین و سرورهای اختصاصی آلمان به همراه  تعرفه‌های مناسب یکی از گزینه‌های خرید هاست است.