جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی چه مراحلی دارد؟

در عصر دیجیتال با گسترش روش‌های خرید اینترنتی و به آسانی می‌توان کالا و خدمات را افزایش داد. از این رو بسیاری از صاحبان کسب و کارها به دنیال سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی هستند. طراحی یک سایت برای تهیه کالا دارای مراحل مختلفی بوده که مهم‌ترین بخش آن ایجاد امکانات خرید است.

چرا طراحی سایت فروشگاهی مهم است؟

به دلایل مختلفی طراحی سایت دارای اهمیت است. بعضی از این دلایل شامل موارد زیر می‌شود:

 • افزایش درآمد از طریق طراحی سایت: طراحی سایت می‌تواند درآمد شما را افزایش بدهد. در هر روز فعالیت بیزنسی شما از درآمد معین شما بیشتر خواهد بود.
 • درآمد غیرفعال: در تعریف درآمد غیرفعال باید گفت درآمدی که بدون تلاش بدست می‌آید. درآمد حاصل از سایت حتی در زمانی که شما خواب هستید ادامه دارد و این از مزیت‌های بالقوه و دلایل داشتن سایت فروشگاهی است.
 • کار راحت‌تر: یکی از راحت‌ترین و آسان‌ترین حوزه برای فعالیت بزینسی، فروشگاه‌های اینترنتی هستند. در واقع با راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی به راحتی می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.
 • ظرفیت و قابلیت‌های بی‌نظیر و عمده: شما هر نوع کسب و کاری که داشته باشید به راحتی می‌توانید با سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وارد حوزه دیجیتال شوید و بیزنس خود را گسترش دهید. داشتن یک سایت بخاطر داشتن امکانات و قابلیت‌های عمده می‌تواند سوددهی بالایی برای شما به ارمغان بیاورد.
 • کارکردن به شیوه درست و استاندارد: بسیاری از افراد کارمند و کارگر از ساعات کاری خود گله‌مند هستند. چنین شرایطی برای صاحبان کسب و کارها بیان نمی‌شود. چرا که زمان را در دست دارند. در واقع شما رئیس خودتان هستید و مدیریت کار را در دست دارید.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

مراحل طراحی سایت برای یک فروشگاه اینترنتی

صرفا داشتن یک فروشگاه اینترنتی کافی نیست بلکه شما بایستی فروش بیشتری از آن کسب کنید. از این رو، طی کردن درست و اصولی مراحل ساخت یک فروشگاه اینترنتی اهمیت بسیاری دارد. برای طراحی سایت یک فروشگاه اینترنتی باید مسیر زیر را طی کنید:

 • قدم اول: انتخاب برند، نام ادمین و صاحب کسب و کار ابتدایی‌ترین قدم است. در بستر اینترنت نام برند تجاری، هویت و شناسنامه شما به حساب می‌آید. پس در انتخاب آن دقت کنید که نام برندی در دسترس و منحصر به فرد ارائه دهید.
 • قدم دوم: بعد از آن که شناسنامه و برند خود را مشخص کردید؛ نیاز است که اطلاعات کالاهایتان را در دنیای دیجیتال معرفی کرده و آن‌ها را آماده کنید تا مشخصات اقلام و کالاهای شما با ویژگی‌های منحصری که دارند در دسترس مشتریانتان قرار بگیرد. تا آن‌ها متوجه کالا و ویژگی‌های ویژه هر یک از آن‌ها بشوند.
 • قدم سوم: داشتن پشتوانه مالی و فنی یکی از مراحل مهم در راه‌اندازی وب سایت فروشگاهی است. شما باید با رقبای خود در دنیای کسب و کار دیجیتال آشنا شوید و برای رقابت با آنان پشتوانه مالی و فنی مشخصی داشته باشید. در واقع باید خدمات و امکانات متمایزی از سایرین داشته باشید تا کاربران از وب سایت شما دیدن کنند و مشتری شما شوند.
 • قدم چهارم: از مهم‌ترین اقدامات برای داشتن وب سایتی پر سود خلق محتوای ارزشمند برای وب سایت و رعایت کردن اصول سئو است. بسیاری از کاربران تنها با سرچ کلمات کلیدی به دنبال یافتن پاسخ سئوال خود در اینترنت هستند. از این رو، محتوا و سئو سایت شما از ضروری‌ترین اقدامات در طراحی فروشگاه اینترنتی است.

SEO principles سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی چه مراحلی دارد؟

 • قدم پنجم: وب سایت شما باید خدمات بالقوه و امکان اضافه کردن خدمات و کالاهای بسیاری را داشته باشد از این رو سایت شما باید پویا باشد. خرید دامنه و هاست بدون در نظر گرفتن سئو سایت کار اشتباهی است که اغلب دارندگان وب سایت‌ها انجام می‌دهند. ابتدا به دنبال سئو و پایبندی سایتتان به اصول سئو باشید سپس دامنه و هاست را در نظر بگیرید.
 • قدم ششم: ارتباط و تعامل با مشتریان از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین دلیل بایستی امکانی در سایتتان برای برقراری ارتباط و تعامل با مشتری ایجاد کنید تا از این طریق بتوانید سلیقه و نیاز مخاطب خود را بسنجید و بر این اساس محتوایی کاربرپسند ارائه شود.
 • قدم هفتم: پشتیابی و خدمات پس از فروش برای کسب اعتماد و جلب نظر مخاطبانتان بسیار مهم است. زمانی که مشتری از شما خرید می‌کند اگر از کالا و خدمات شما راضی باشد؛ مشتری دائمی می‌شود. پس هدف نهایی بعد از را‌ه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی حفظ مشتریان سابق و کسب اعتماد بیشتر آنان است.

فروشگاه اینترنتی سودده

قبل از سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی باید اطلاعات کافی از نکات مالی و فنی برای شروع یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید و سپس اقدام کنید. در بازاریابی نوین برای داشتن تجارت سودده باید با احتیاط و با داشتن یک استراتژی عالی گام بردارید تا به اهداف خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دو =

محبوبترین پست ها