اگر می خواهید بک لینک های معتبر برای وب سایت خود ایجاد کنید، از نکات کاربردی در این راهنمای به روز استفاده کنید.

Build links اصول ساخت لینک باکیفیت برای سئو را بیاموزید

لینک بیلدینگ چیست؟

لینک بیلدینگ یا بک لینک سازی، به زبان ساده، فرآیندی است که سایر وب سایت ها را به وب سایت شما پیوند می دهد. همه بازاریابان و صاحبان کسب و کار باید علاقه مند به ایجاد پیوندهایی برای هدایت ترافیک ارجاع و افزایش اعتبار سایت خود باشند.
چرا لینک بسازیم؟ الگوریتم های گوگل پیچیده و همیشه در حال تکامل هستند، اما بک لینک ها عامل مهمی در نحوه تعیین هر موتور جستجو برای تعیین رتبه سایت ها برای کلمات کلیدی باقی می مانند. ایجاد لینک یکی از تاکتیک‌های مورد استفاده در بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) است، زیرا لینک‌ها سیگنالی برای گوگل هستند که سایت شما منبعی باکیفیت و شایسته استناد است. بنابراین، سایت هایی با بک لینک بیشتر تمایل به کسب رتبه های بالاتر دارند.
با این حال، یک راه درست و یک راه اشتباه برای ایجاد لینک به سایت شما وجود دارد. اگر به ماندگاری طولانی مدت سایت و کسب و کار خود اهمیت می دهید، باید فقط درگیر لینک سازی طبیعی باشید، یعنی فرآیند کسب لینک به جای خریدن یا دستیابی به آنها از طریق تاکتیک های دستکاری باشد (که گاهی اوقات به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شود. عملی که می تواند اساساً سایت شما را از نتایج جستجو ممنوع کند).
همانطور که گفته شد، لینک بیلدینگ طبیعی فرآیندی دشوار و وقت گیر است. همه لینک‌ها یکسان ایجاد نمی‌شوند: پیوند از یک وب‌سایت معتبر تأثیر بیشتری بر رتبه‌بندی شما در SERP می‌گذارد تا پیوندی از یک وب‌سایت کوچک یا تازه ساخته، اما یافتن پیوندهای با کیفیت بالا سخت‌تر است.

Build links اصول ساخت لینک باکیفیت برای سئو را بیاموزید

این راهنما به شما آموزش می‌دهد که چگونه لینک‌های باکیفیتی بسازید که رتبه‌بندی طبیعی خود را بدون نقض دستورالعمل‌های گوگل بهبود بخشد.
به یاد داشته باشید، ساخت لینک برای دستیابی به رتبه بندی های بالا در جستجوی طبیعی ضروری است.

چرا لینک سازی برای سئو مهم است؟

بک لینک سازی مهم است زیرا عامل اصلی در رتبه بندی گوگل صفحات وب است. به طور کلی، مدیران وب‌سایت‌ها می‌توانند با افزایش تعداد سایت‌های باکیفیت که به صفحات خود لینک می‌دهند، رتبه سایت خود را بهبود بخشند.
تصور کنید که ما صاحب سایتی هستیم که تجهیزات توربین بادی را که می فروشیم تبلیغ می کند. ما در حال رقابت با دیگر سازنده تجهیزات توربین بادی هستیم. یکی از عوامل رتبه بندی که گوگل در تعیین نحوه رتبه بندی صفحات مربوطه به آن توجه می کند، محبوبیت لینک است.
مهم‌ترین مفهومی که باید درک کنید این است که همانطور که گوگل می‌گوید، اگر بتوانید وب‌سایت‌های خارجی را به صفحات خود پیوند دهید، احتمالاً محتوای شما برای کلمات کلیدی مورد نظرتان رتبه بالاتری خواهد داشت.

استراتژی های ساده لینک سازی: چگونه می توانیم سایت های دیگر را به سایت خودمان پیوند دهیم؟

لینک سازی موثر کار آسانی نیست اما هیچ رازی هم وجود ندارد؛ بیشتر سازندگان محتوا همیشه در تلاش هستند تا در الگوریتم های جستجو پیشی بگیرند، با این وجود تعداد زیادی از آنها موفق نمی شوند. حال شما دوست دارید کدام طرف باشید؟ طرف بازنده یا طرف برنده؟!
درباره لینک های سالم، چهار اصل مهم وجود دارد که اگر می خواهید طرف برنده باشید، می توانید از آنها پیروی کنید. تعدادی از استراتژی های لینک سازی وجود دارد که برای پیوند دادن وب سایت های خارجی به وب سایت شما استفاده می شود که در ادامه به آنها اشاره می کینم.

1. بک لینک های شما کجا هستند؟ – مخاطب خود را تعریف کنید

لینک بیلدینگ بیشتر در مورد بازاریابی و کمتر در مورد مسائل فنی است. این در مورد ایجاد متن لنگر( انکر تکست) و به دست آوردن هرچه بیشتر بک لینک نیست. به همین دلیل بسیار مهم است که مخاطبان خود را تعریف کنید و پیوندهای خود را در جایی قرار دهید که تأثیر قابل توجهی داشته باشند.
استراتژی ساخت لینک شما باید از این اصل برای کمک به تحقیق و شناسایی مخاطبان هدف وب سایت خود پیروی کند. هنگامی که این کار را انجام دادید، مراحل بعدی شما باید شامل دریافت فرصت های بک لینک از پلتفرم هایی باشد که برای آن مخاطب جذاب است.
هدف خود را برای داشتن پیوند در وب سایت های معتبر و مرتبط در جایگاه خود قرار دهید. یک بک لینک در آن وب سایت می تواند برای سئوی سایت شما شگفتی ایجاد کند، به خصوص اگر در حال انجام تبلیغات برای وبلاگ نویسان هستید. سایت‌های معتبر می‌توانند رسانه‌های خبری اصلی، وبلاگ‌های محبوب، صفحات بزرگ رسانه‌های اجتماعی، و غیره باشند. بیانیه‌های مطبوعاتی و گزارش‌های خاص انواع کسب و کار نمونه‌هایی از چنین محتواهایی هستند.
همچنین، به شرکت در بحث‌های درون صنعت یا جایگاه خود توجه کنید. این امر دید شما را در آن حلقه ها بهبود می بخشد و احتمالاً منجر به پیوندهای ارزشمند می شود.

Build links1 اصول ساخت لینک باکیفیت برای سئو را بیاموزید

2. چه چیزی برای ارائه دارید؟

قبل از اینکه به ساخت لینک فکر کنید، ابتدا باید محتوای مرتبط ایجاد کنید که ارزش پیوند داشته باشد. محتوا به تنهایی می تواند به عنوان یک استراتژی ساخت لینک موثر مورد استفاده قرار گیرد. شما نمی توانید به محتوای بی کیفیت بک لینک داشته باشید زیرا ارزشش را ندارد. بهترین بک لینک ها آنهایی هستند که به با ارزش ترین دارایی های وب شما لینک می دهند.
به عنوان مثال، شما نباید بیش از حد روی ایجاد بک لینک به صفحه اصلی خود تمرکز کنید. در عوض، باید هدفتان این باشد که آموزنده‌ترین پست‌ها یا مقاله‌های وبلاگ ذکر شده و به آن‌ها در سرتاسر وب لینک شوند. مقاله ستون، اینفوگرافیک، گزارشات مهم، مقالات منبع، محتوای انحصاری و سایر مطالب ارزشمند همیشه لینک های قوی دریافت می کنند.
محتوا پادشاه است و باید ابزار شماره یک شما در رابطه با ساخت لینک باشد. موتورهای جستجو در مورد بک لینک هایی که به محتوای بی ارزش اشاره می کنند محتاط هستند. در واقع، محتوای بی کیفیت رتبه‌بندی شده ممکن است به دلیل زمان توقف کم مخاطب، به اعتبار کلی سایت شما آسیب برساند. علاوه بر این، رتبه بندی محتوای بی ارزش، مانند صفحه اصلی، هیچ ارزش واقعی از نظر تبدیل اضافه نمی کند.
بنابراین محتوای جذاب، منحصر به فرد و باکیفیتی ایجاد کنید که افراد به طور طبیعی دوست دارند به آن ارجاع و پیوند دهند و در مورد آن با بقیه صحبت کنند.

3. کلمات کلیدی و رقابت؛ کجا می خواهید باشید؟

ایجاد محتوای خوب و دریافت بک لینک یک چیز است اما رتبه بندی محتوا چیز دیگری است. برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود وقت بگذارید و ببینید رقبای شما چگونه از آنها استفاده می کنند. به عنوان مثال، بک لینک های آنها در کجا قرار دارند؟ آیا می توانید با لینک شدن توسط وب سایت های معتبرتر از آنها پیشی بگیرید؟
با این حال، در مورد کلمات کلیدی، باید این کلمات را با جایگاه وب سایت خود مطابقت دهید. دریافت تعداد زیادی لینک با کیفیت برای کلمه کلیدی که برای مخاطبان شما مرتبط نیست، فایده ای ندارد.

4. در نهایت، آن را جعل نکنید – لینک سازی مبتنی بر شایستگی بهترین است

یا افرادی که دنبال کنندگان زیادی در رسانه های در معنای واقعی، لینک سازی موثر فقط بازاریابی است. در دام کمپین های بک لینک خودکار نیفتید. دوره آنها تمام شده است، نتایج فوری و هزاران بک لینک که وعده داده می شود، پوچ است. آیا آنقدر باهوش هستند که گوگل و سایر موتورهای جستجو را فریب دهند؟ قطعا نه.
ابتکار ایجاد لینک باید از قوانین بازاریابی طبیعی و شایستگی پیروی کند. از دارایی های وب خود برای بازاریابی وب سایت تان برای افراد مناسب استفاده کنید. اگر محتوای شما برای مخاطبان وب سایت دیگر ارزش افزوده باشد، آنها به شما لینک خواهند داد و بالعکس.
علاوه بر 4 اصل مهم در بک لینک سازی که مفصل به آنها پرداختیم، به دو مورد زیر نیز توجه داشته باشید قطعا در لینک سازی درست بی تاثیر نیستند.
نظرات – محصول، خدمات یا سایت خود را در مقابل تأثیرگذاران صنعت خود قرار دهید، مانند وبلاگ نویسان محبوب اجتماعی دارند.
پیوندهایی از دوستان و شرکا – از افرادی که می شناسید و افرادی که با آنها کار می کنید بخواهید به سایت شما پیوند دهند. به یاد داشته باشید که ارتباط مهم است. لینک های سایت هایی که در همان صنعت یا جایگاه سایت شما هستند، ارزش بیشتری نسبت به لینک های سایت های تصادفی و نامرتبط دارند.

Build links2 اصول ساخت لینک باکیفیت برای سئو را بیاموزید

در نتیجه

تنوع بک لینک مهم است. در نتیجه مطمئن شوید که بک لینک های شما همه در یک مکان متمرکز نیستند. ایجاد تعداد زیادی لینک ممکن است کمی طول بکشد، اما صبور باشید و به یاد داشته باشید که میانبرهایی مانند خرید لینک برخلاف دستورالعمل‌های گوگل هستند و می‌توانند برای سئوی شما مخرب باشند، بنابراین ریسک نکنید. ضروری است که سایت هایی را که در استراتژی ساخت لینک خود استفاده می کنید از نظر کیفیت و ارتباط بررسی کنید.
هر پروژه سئو نیازمند یک استراتژی ساخت لینک قوی است. یک استراتژی لینک بیلدینگ خوب مزایای خود را دارد و برعکس آن نیز صادق است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =