جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازاریابی اینفلوئنسر چیست؟

 امروزه صحبت از اینفلوئنسرها بسیار است اما باید بدانیم  جایگزین بازاریابی اجتماعی یا محتوا نخواهد بود، زیرا بدون آنها نمی تواند وجود داشته باشد.

Influencer Marketing -IM

بازاریابی Influencer چیست؟
اینفلوئنسر بازاریابی ترکیبی از ابزارهای بازاریابی قدیمی و جدید است که از ایده مشهور بودن استفاده می کند و آن را در یک کمپین بازاریابی مدرن قرار می دهد.
تفاوت اصلی در این است که نتایج این کمپین ها همکاری های بین برندهاست و تأثیرگذار است.

مثال خوب این امر می تواند فرد مشهور یوتیوب PewDiePie باشد. او با سازندگان فیلمی ترسناک در فرانسه تیم شد و گروهی از فیلم ها را ایجاد کرد که در آن دچار چالش هایی شد. این محتوای عالی توسط 27 میلیون مشترک دیده شد وفروش فیلم تقریباً دو برابر شد. پس همه این تیم برنده شدند.
تصور کنید یک تیم مشهور با یک شرکت برای ارائه یک محصول کمپین ایجاد کرده اند – مطمئنا این شرکت به جای تبلیغات در تلویزیون می تواند با یک سری فیلم حتی یک دقیقه ای نتیجه بهتری کسب کند.
اینفلوئنسرها برخلاف افراد مشهور می توانند در هر نقطه باشند. آنها می توانند هر کسی باشند. آنچه آنها را تأثیرگذار می کند پیگیری های گسترده آنها در وب و رسانه های اجتماعی است. یک تأثیرگذار می تواند یک عکاس مشهور مد در اینستاگرام باشد ، یا یک وبلاگ نویس خوب در فضای مجازی که توییت می کند ، یا یک مدیر بازاریابی محترم در LinkedIn باشد. در هر صنعت ، افراد با نفوذی وجود دارند فقط باید آنها را پیدا کنید. آنها به راحتی توسط صدها هزار نفر از پیروانشان (اگر نه میلیون ها نفر) دنبال می شوند ، شناخته می شوند و مخاطب مورد نظر شما بعد از آنها هستند.

آنچه در بازاریابی اینفلوئنسر مؤثر است
رویکرد خود را دراین بازاریابی با دقت در نظر بگیرید.سازماندهی شده عمل کنید ، یک استراتژی داشته باشید ، برنامه و بودجه را در کنار هم قرار دهید ، وقت خود را صرف تحقیق کنید.صبور باشید و انسانی رفتار کنید.از طرف مدیران کلیدی ایمیل ارسال کنید. برنامه های سفری برای خود برنامه ریزی کنید و جلسات چهره به چهره ترتیب دهید.

Influencers افرادی هستند که وقت خود را صرف ساختن نام تجاری خود و پرورش مخاطبان خود می کنند. آنها به طور طبیعی از شهرت خود و افرادی که به آنها اعتماد دارند محافظت می کنند. آنها افرادی هستند که صبر و شکیبایی و تمرکز خود را برای موفقیت در رسانه های اجتماعی بکار میگیرند. آنها دنبال کنندگان واقعی در هر زمان دارند – افرادی مانند اینها علاقه ای به پرداخت سریع ندارند.
بازاریابی Influencer همچنین مربوط به پرداخت سریع نیست. این همان روشی آهسته و پایدار است که رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا ، که دنبال فروش مستقیم کالاهای شماست،نیست. این مورد در پی نشان دادن اقتدار ، اعتبار و رهبری فکر در صنعت شما است.

با بازاریابی سنتی رسانه های اجتماعی ، یک برند می تواند هویت خود را در هر سکوی موردعلاقه خود تنظیم کند و با گذشت زمان و افزایش پایگاه های کاربران ، می تواند قهرمانی برند خود را ببینند. ومیبیند که کدوم مشتریان بودند که مطالب را دوست داشتند و به اشتراک می گذاشتند ، یا خودشان در یک پست جداگانه نام تجاری آنها را ذکر می کردند. کاربرانی مانند اینها اغلب با توجه شخصی و به عنوان بخشی از یک گروه کاملاً تفکیک شده بعنوان قهرمانان برند ،پرورش می یابند.
یکی از مشکلات این رویکرد: برخی از کاربران دنبال کننده های کافی برای تأثیرگذاری نداشتند. در حقیقت ، همه کاربران اینگونه نیستند. اکثر کاربران دارای شبکه کوچکی هستند که شاید چند صد نفر از دوستان و همکارانشان که شامل انواع سلیقه ها و ترجیحات هستند را نمایندگی می کنند. در همین حال ، مارک ها برای تغییر و ترقی تلاش می کنند و محتوا را خلق می کنند که امیدوارند با طرفداران خود به طریقی معنی دار طنین انداز شود ، همگی در حالی که درگیر تعامل روزانه هستند واین رویکرد پراکنده بازاریابی اجتماعی منجر به نتایج غیرقابل پیش بینی می شود. به جای اینکه کورکورانه سعی در گرفتن لایک و دنبال کننده داشته باشیم یا مطالب متنوعی را بیرون بیاوریم تا ببینیم چه چیزهایی مورد پسند است ،
Influencer Marketing -IM به ما می گوید که زمان ما بهتر است به طور مستقیم در بازاریابی صرف شود تا افراد با نفوذ که امثال و تمایلات آنها را نمی شناسیم – به خوبی با ما هماهنگ شوند. این به معنای تعامل با این افراد در حساب های اجتماعی است – نه فقط دنبال کردن و لایک کردن ، بلکه اظهار نظر و نشان دادن دانش و شخصیت خود. همچنین می تواند به معنای تغییر یا ایجاد محتوا باشد که برای جلب توجه تأثیرگذاران (اینفلوئنسر) انتخاب شده است. در حالی که این مخاطب تأثیرگذار(اینفلوئنسر) جایزه نهایی محسوب می شود ، بازار هدف مارک ها شامل خود تأثیرگذار(اینفلوئنسر) است.
با گذاشتن این کار مقدماتی ، دو چیز حاصل می شود.

اولین مورد این است که به سادگی با تعامل به طرق مثبت و سازنده در صفحات اجتماعی افراد تأثیرگذار ، به زودهنگام به پیروان آنها دسترسی پیدا خواهید کرد. شما چیزی را برای آنها تبلیغ نمی کنید ، اما چهره خود را به عنوان یک عضو جامعه نشان می دهید ، به اصطلاح ، اعتبار خود را اضافه می کنید.
دستاورد دوم این است که ، در نهایت ، هنگامی که شما نوعی همکاری با IM پیشنهاد می دهید ، آنها می دانند که شما کی هستید. آنفلوئنسرها به هر حال افراد مشهور نیستند ، اما زندگی آنلاین آنها می تواند بسیار شبیه دنیای واقعی یک شخص مشهور باشد.

کمپین بازاریابی Influencer:
مثال PewDiePie از گذشته ممکن است به شما ایده ای بدهد که چگونه یک برنامه IM می تواند به نظر برسد ، اما احتمالاً دشوار است که ببینید چگونه این نوع استراتژی می تواند راه خود را در بعضی از مناطق کمتر سکسی دنیای تجارت پیدا کند. با در نظر گرفتن این معیار ، بیایید به این مثال نگاه کنیم – مثلا کنفرانس جهانی بازاریابی محتوا. یک رویکرد سنتی ممکن است فقط بر روی SEO و Google Ads و همچنین برخی از محتوای تبلیغی در توییتر و LinkedIn متمرکز شده است.
درعوض ، مؤسسه بازاریابی محتوا با توسعه بازاریابی برتر کار کرده است تا یک کمپین IM برای توسعه این برنامه بسازد. برای عادلانه بودن ، مؤسسه بازاریابی محتوا از قبل شبکه گسترده ای از تأثیر گذارانی را که با آنها کار می کنند ، دارد. شناسایی همكاران بالقوه برایش آسان است میتواند با افرادی كه در كنفرانس سخنرانی می كنند صحبت كند. این دقیقاً همان کاری است که آنها انجام داده اند ، از بلندگوها خواسته اند تا برخی از افکار و یا مشاوره ها را در مورد بازاریابی محتوا ارائه دهند. این بازخورد به همراه سایر مطالب آموزشی ، به چهار کتاب الکترونیکی جداگانه ، هرکدام با موضوع منحصر به فرد خود که مربوط به برنامه نویسی در کنفرانس CMI است ، گردآوری شد. هر کتاب الکترونیکی برای مشاهده در نمایش اسلاید ، یا به صورت PDF قابل بارگیری ، با پیوندهایی که توسط CMI ، رتبه بالا ، و خود تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی منتقل می شد ، تهیه شده است. این ابتکار توسط Curata ، توسعه دهنده نرم افزار ، متخصص در برنامه نویسی محتوا و سیستم عامل های مدیریت ، تحت تأیید قرار گرفت. این تعداد زیادی بازیکن در یک کمپین وجود دارد ، اما نگاه کنید که چگونه همه از آن چیزی می گیرند:
مخاطبان هدف ، افرادی که برای حضور در این کنفرانس جذب شده اند ، اطلاعات رایگان ، سرگرم کننده و ارزشمندی را کسب کرده اند که از نظر شخصی برای آنها مهم است. بیش از 230،000 نفر کتابهای الکترونیکی را در Slideshare مشاهده کردند در حالیکه 4000 نفر دیگر PDF را بارگیری کردند.
تأثیرگذارانی که شرکت کردند از این سکو برای هدایت حضورخود در جلسات این کنفرانس استفاده کردند. به اشتراک گذاشتن کتابهای الکترونیکی که در آنها مشارکت داشتند ، به آنها فرصت بیشتری داده شد تا با مردم به صحبت بنشینند و نیاز آنها را درک کنند ، همه اینها به شخصیتهای آنها به عنوان افراد معتبر و قابل احترام در حوزه خود می افزایند.
کوراتا ، که هزینه این همه اتفاق را پرداخت کرد ، بیش از 1000 جایزه هم درنظر گرفته بود.
این وضعیت برنده / برد / برد / برد بخشی از آن چیزی است که IM را به چنین استراتژی قانع کننده تبدیل می کند.
هیچ ترفند تبلیغاتی استفاده شده در این کمپین ها وجود نداشت ، مثلا هیچ چهره ای مشهور که لبخندی بر محصولی دارد که می دانیم قبلاً از آنها استفاده نکرده نبود.

 

ترجمه و گردآوری شده توسط : سمیرا جوشقانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 9 =

محبوبترین پست ها