جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ به معنای افزایش بازدیدکننده، فروش بیشتر و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل از طریق نظرات کاربران است. عوامل مختلفی بر بهبود جایگاه شما در گوگل تاثیرگذار هستند که یکی از آنها کامنت مارکتینگ یا همان نظرات کاربران است‌. هرچقدر مطالب شما از نظر کاربران مفید باشد و کامنت های مثبتی دریافت کنید، موجب بالا رفتن رتبه شما در گوگل می شود. توجه داشته باشید که نظرات کاربران برای گوگل بسیار اهمیت دارد؛ برای اینکه بتوانید بازدیدکنندگان را ترغیب به نوشتن کامنت کنید، راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

کامنت مارکتینگ چیست

ثبت دیدگاه، سوالات و پیشنهادات توسط کاربران در سایت موجب افزایش رتبه سایت در گوگل می شود. زمانی که کاربران نظرات خود را درباره محتوی سایت بیان می کنند، گوگل تشخیص می دهد که مطالب شما مفید بوده؛ درنتیجه رتبه سایت افزایش می یابد و مطالب شما در دسترس کاربران بیشتر قرار می گیرد. هر گونه اقدامی که در جهت مدیریت  کامنت ها در سایت انجام شود را کامنت مارکتینگ می گویند.

کامنت مارکتینگ

چه کار کنیم که بازدیدکنندگان ترغیب شوند برای مطالب سایت کامنت بگذارند

 • نوشتن مطالب ارزشمند و مفید

تولید محتوای کاربردی تاثیر بسیاری در نظران دادن کاربران دارد. محتوایی را در سایت بارگذاری کنید که بتواند به نیازهای مخاطب پاسخ دهد.هم چنین آنها را ترغیب کند که سوالات خود را از شما بپرسند. پیشنهاد می کنیم نوشتن محتوا برای سایت خود را به نویسندگان ماهر و آشنا با اصول سئو واگذار کنید تا بتوانید جایگاه خود را در گوگل بالا برده و با افزایش بازدیدکنندگان سایت، فروش خود را بیشتر کنید.

 • پاسخ به تمام سوالات کاربران

قسمتی از محتوا ممکن است برای کاربرد مبهم باشد یا سوالاتی را در ذهن او ایجاد کند. پیشنهاد می کنیم از مخاطب درخواست کنید که اگر سوالی داشتند آن را در بخش نظرات مطرح کنند. هم چنین این اطمینان را به آنها بدهید که به تمام سوالات آنها پاسخ داده می شود.

 • رعایت ادب و احترام

همانطور که ممکن است نظرات مثبت در زیر محتوا ثبت شود، باید منتظر نظرات منفی هم باشید. جواب تمام نظرات مثبت و‌ منفی را با احترام بدهید. ممکن است مخاطب از پیچیدگی و مبهم بودن محتوا انتقاد کند، در این صورت بهتر است او را به خواندن مطالب ساده تر سایت دعوت کنید. هم چنین از او بخواهید هرگونه سوال یا ابهامی که دارد را در قسمت نظرات مطرح کند. حتما مخاطب را راهنمایی کرده و به تمام سوالات جواب دهید تا بتوانید نظرات مثبت بیشتری را دریافت کنید.

 • مخالفت

شما می توانید به عنوان نویسنده محتوا، با موضوعی که تمام کاربران با آن موافق هستند، مخالفت کنید. این مخالفت باعث می شود که کاربران با خواندن نظر شما تحریک شوند که نظرات خود را اعلام کنند. همه دوست دارند در بحث های چالش برانگیز شرکت کنند و شما با اینکار می توانید به هدفتان که افزایش کامنت ها و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل است برسید. هم چنین شما می توانید خودتان به عنوان کاربر، نظر مخالف خود را مطرح کرده و منتظر نظرات بقیه باشید. اگر شما در نظرات سایت چنین کامنتی را دریافت کنید «این محتوا خیلی مبهم بود و من چیزی از آن نفهمیدم.»  پاسخ شما می تواند به این صورت باشد:

از نظر شما سپاسگزاریم. نظرات شما دوستان به افزایش کیفیت کار ما بسیار کمک می کند. این مقاله کاملا تخصصی می باشد و برای افرادی تهیه شده که آشنایی کامل با کامنت مارکتینگ دارند. اگر این مقاله برای شما نامفهوم است، پیشنهاد می کنیم  مقاله های دیگر سایت را مطالعه کنید.

commentaires instagram کامنت مارکتینگ

 • نظر کاربران در سایت فروشگاهی

در سایت های فروشگاهی، نظرات کاربران بسیار اهمیت دارد. حتما از خریداران بخواهید بعد از خرید نظر خود را درباره محصول اعلام کنند. نظرات مثبت درباره محصولات شما، باعث افزایش اعتماد مخاطب و درنتیجه فروش بیشتر می شود. بسیاری از بازدیدکنندگان با خواندن نظرات مثبت درباره محصولات سایت، ترغیب می شوند که از شما خرید کنند.

 • خودتان شروع کننده باشید

برای اینکه بقیه کاربران تشویق شوند که سوالات خود را بپرسند، می توانید خودتان شروع کننده باشید. می توانید به‌عنوان طراح سایت، یک سوال از کاربران بپرسید و از آنها بخواهید نظرات خود را بیان کنند. هم چنین می توانید به عنوان یک کاربر یک سوال ارزشمند بپرسید و خودتان به عنوان مدیر سایت به آن جواب دهید. شما با اینکار به کاربران نشان می دهید که سایت به سوالات شما اهمیت می دهد.

 • درخواست نظر در انتهای مقاله

در انتهای مقاله از کاربران درخواست کنید که اگر پیشنهاد یا نظری دارند، آن را در قسمت نظرات مطرح کنند. حتما به سوال کاربران به صورت کامل جواب دهید و سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده نمایید. مخاطبان با مطرح کردن سوالات مختلف به شما کمک می کنند که محتوا دیگری برای پاسخ دادن به سوالات آنها بنویسید.

در پاسخ دادن به سوالات کاربران باید چه نکاتی را رعایت کرد

 • در اسرع وقت به کامنت ها جواب دهید

هر روز به بخش نظرات سایت مراجعه کرده و در صورت مشاهده سوال یا نظری از طرف کاربران، حتما به آن پاسخ دهید. اگر شما به سوالات دیر جواب دهید، باعث می شود که کاربر فراموش کند که چه سوالی از شما پرسیده تا برای گرفتن جواب به سایت های دیگر مراجعه کند. اگر خودتان وقت کافی برای جواب دادن به سوالات را ندارید، حتما یک نفر را مسئول جواب دادن به سوالات کاربران قرار دهید.

 • پاسخ دقیق بدهید

به سوالات کاربران به صورت دقیق و کامل جواب دهید. هم چنین می توانید سوالاتی را از مخاطبان بپرسید تا بتوانید کامنت های بیشتری را دریافت کنید.

 • به کاربران ایمیل بفرستید

زمانی که در سایت جواب سوال مخاطب را دادید، حتما از طریق ایمیل به او اطلاع دهید. با اینکار شما به او اعلام می کنید که برای سوال او ارزش قائل بودید. هم چنین مخاطب ترغیب می شود که به سایت بازگردد و از شما بابت جواب دهی سریع و کامل تشکر کند.

what is comment marketing کامنت مارکتینگ

 • شارژ شدن محصولات را به کاربران اطلاع دهید

اگر کاربران از عدم موجودی محصول مورد نظرشان شکایت می کنند، پیشنهاد می کنیم بلافاصله بعد از موجود شدن، از طریق ایمیل شارژ شدن محصول را اطلاع دهید.

 • یک سوال، دو‌ دیدگاه جدید

برخی از کاربران سوالات کلی را از شما می‌پرسند و این یک فرصت عالی برای بالا بردن تعداد کامنت ها است. بهتر است ابتدا از او بابت پرسیدن این سوال تشکر کرده و به طور کامل به سوال او جواب دهید و در آخر از او بخواهید تا جزئیات بیشتری را به شما بدهد. به طور مثال  اگر سوال کاربر این است که  چرا این برنامه روی گوشی من جواب نمی دهد. شما ضمن توضیحات کامل درباره برنامه در آخر از او بخواهید تا مدل و سیستم عامل گوشی را به شما بگوید. اینکار علاوه بر اینکه کاربر را تشویق می کند که یک کامنت جدید بگذارد؛ باعث افزایش اعتماد او به سایت می شود.

تاثیرات منفی نظرات بر روی سئو مطالب در سایت

همانطور که کامنت مارکتینگ تاثیر مثبتی در سئو سایت دارد. باید مراقب کامنت های بی ارزش هم باشید تا باعث کاهش رتبه سایت در گوگل نشود. در این بخش شما را با نکات مهمی آشنا می کنیم تا شما را از تاثیرات منفی برخی از کامنت ها دور کند.

 • لینک کامنت ها unfollow باشد

برای از کاربران در قسمت نظرات، به وبسایت خود لینک می دهند یا همان کامنت اسپم می‌فرستند. اینکار منجر به پایین آمدن رتبه شما در سایت می شود. حتما لینک کامنت ها را unfollow کنید تا کسی نتواند وبسایت خود را لینک دهد. کامنت های حاوی لینک باعث می شود که کاربر اسپم از طریق دریافت لینک از سایتی معتبر، رتبه خود را در گوگل افزایش دهد. افزایش لینک های خروجی از سایت، موجب افت رنک سایت می شود. یکی از روش ها برای جلوگیری از کامنت های اسپم، محدود کردن ورودی های HTML است. شما با اینکار از ثبت نظرات با محتوای HTML جلوگیری کرده و امنیت سایت خود را افزایش می دهید. هم چنین از ورود مخاطبان به سایت های ویروسی یا خواندن مطالب بی ارزش جلوگیری می کنید.

 • CTA را فراموش نکنید

CTA مخفف call to action است و از کاربر می خواهد چیزی که شما می خواهید را انجام دهد. اینکار باعث می شود که ارتباط بهتری بین شما و بازدیدکنندگان ایجاد شود.

هدف اصلی کامنت مارکتینگ چیست

به طور کلی می توان هدف کامنت مارکتینگ را به سه دسته زیر تقسیم کرد. جالب است بدانید کامنت مارکتینگ نقش مهمی در بهینه سازی سئو سایت، افزایش بازدید از سایت و مهم تر از همه بالارفتن رنک سایت دارد.

 • کسب بک لینک از طریق ثبت کامنت

کامنت مارکتینگ یک راه حل عالی برای کسب بک لینک رایگان و فعالیت در سایت های دیگر به شمار می‌رود. البته به تازگی گوگل ارزش بک سایت را کاهش داده  است. در واقع اثر گذاری بک‌ سایت روی بهینه سازی سئو سایت کم شده، پس بهتر است به دنبال راه های جایگزین دیگر باشید.

Comment Marketing 01 کامنت مارکتینگ

 • بهبود سئو سایت با پاسخ دادن به نظرات کاربران

گوگل اهمیت بسیاری به نظرات کاربران یا همان کامنت مارکتینگ می دهد. افزایش تعداد نظرات ، به معنای علاقه زیاد  کاربران  به محتوا و رضایت آنهاست. پس فعالیت کاربران یا کامنت مارکتینگ در بهبود سئو سایت بسیار مهم است.

 • افزایش فروش بیشتر

یکی از اهداف کامنت مارکتینگ، افزایش اعتماد مشتریان و در نتیجه فروش بیشتر است. زمانی که مشتری وارد سایت شود و‌ نظرات مثبت را درباره کیفیت محصولات و پشتبانی سایت بخواند برای خرید ترغیب می شود.

در این مقاله شما را با کامنت مارکتینگ بیشتر آشنا کردیم. هم چنین سعی کردیم به راهکارهایی برای افزایش تعداد کامنت و در نتیجه بهبود سئو سایت بپردازیم. همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم کامنت مارکتینگ موجب افزایش رنک سایت در گوگل می شود. شما می توانید با بهبود جایگاه خود در گوگل، تعداد بازدیدکنندگان سایت را افزایش داده و فروش خود را بالا ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =

محبوبترین پست ها