جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ

ما در این مقاله فهرستی از تکنیک‌های شگفت‌انگیز در دیجیتال مارکتینگ را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال مؤثر را ایجاد و اجرا کنید.
به دلیل تکنیک‌های فوق‌العاده کارآمد بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) برای تبلیغ محصولات و خدمات با نرخ‌های پایین‌تر و ارزان‌تر، بازاریابی دیجیتال در سال‌های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

Digital Marketing تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ

از زمانی که اپیدمی کشنده کووید -19 جهان را درنوردید، بسیاری از شرکت‌ها به‌کلی تعطیل یا متوقف شده‌اند. اما، برخی دیگر از شرکت‌ها توانستند با کمک دیجیتال‌سازی و بازاریابی دیجیتال، بقای خود را حفظ کرده و خود را دوباره تثبیت کنند.
در نتیجه، بازاریابی دیجیتال نشان داده است که یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای ارتقای همه کسب‌وکارهاست، زیرا آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از بازاریابی سنتی است.
بنابراین اگر دانشجو، کارمند، کارفرما، کارآفرین یا صاحب کسب‌وکار هستید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی دیجیتال هستید، باید خود و کارمندانتان را در بازاریابی دیجیتال ارتقا دهید. پس از اینکه در مورد دیجیتال مارکتینگ آموختید، باید در مورد نحوه استفاده مؤثر از آن استراتژی داشته باشید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

طرح بازاریابی دیجیتال چارچوبی مبتنی بر داده است که اهداف بازاریابی خاصی را که می‌خواهید به آن دست بیابید، کانال‌های آنلاینی که برای رسیدن به آن اهداف مورداستفاده قرار می‌گیرند، و مهم‌تر از همه، بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است را مشخص می‌کند.
شما برای تمام داده‌های که قصد اجرایی کردن آنها را دارید باید یک برنامه زمانی ایجاد کنید و در صورت نیاز به یک پاسخ جامع‌تر در اواسط بحران، یک برنامه پشتیبان یا برنامه اضطراری داشته باشید.
بازاریابی دیجیتال در هر استراتژی بازاریابی کسب‌وکار حیاتی شده است و این امکان را به برندها در هراندازه ای داده است تا محصولات خود را به طور مؤثر بازاریابی کرده و مخاطبان خود را هدف قرار دهند.
در ادامه می‌توانید موارد جالبی را که بهترین نمونه‌هایی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی هستند و مورداستفاده قرار گرفته شده و نتایج فوق‌العاده‌ای در برداشته‌اند را مطالعه کنید.

Digital Marketing تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ

 

اهمیت استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری است زیرا به شما حس جهت‌گیری، اهدافی که ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید به آنها برسید، و همچنین اقداماتی که برای رسیدن به آن باید انجام دهید، در اختیار شما قرار می‌دهد.
این استراتژی امکان خطاها و حواس‌پرتی را از بین می‌برد و به شما امکان می‌دهد کاملاً روی اهداف خود تمرکز کنید.
تمام اعضای تیم شما می‌توانند بر روی کار در حال انجام تمرکز کنند اگر یک استراتژی کاملاً تعریف شده داشته باشید. این به آن‌ها کمک می‌کند که کارآمدتر و مؤثرتر کار کنند، و آنها را قادر می‌سازد زمان بیشتری را برای تکمیل وظایف خود صرف نمایند.
همچنین می‌توانید از یک استراتژی ساختاریافته برای ردیابی پیشرفت خود و تأیید اینکه برنامه پیروی می‌شود استفاده کنید. بر اساس نتایج و اهدافی که به دست می‌آورید شاید لازم باشد در صورت نیاز تغییراتی ایجاد شود.
با ترکیب مناسب استراتژی‌های کسب‌وکار دیجیتال، می‌توانید کمپین‌های بازاریابی دیجیتال موفقی را برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید که بهترین نتایج را با کمترین هزینه ارائه می‌دهد. به همین دلیل است که استراتژی بازاریابی دیجیتال در هر کسب‌وکاری مهم است.
اکنون بدون هیچ مقدمه‌ای، اجازه دهید نگاهی به چند نکته آزمایش شده برای شکل‌دادن به استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال بیندازیم که به شما در برنامه‌ریزی یک کمپین بازاریابی دیجیتال مؤثر کمک می‌کند.

6 استراتژی مؤثر بازاریابی دیجیتال

اغلب، طرح بازاریابی دیجیتالی که در ذهن خود تصور می‌کنیم، به طور مؤثری برای مخاطبان هدف ما ترجمه نمی‌شود. سپس روش را تکرار می‌کنیم به امید اینکه شکست نخوریم! اما باز راه به جایی پیدا نمی‌کنیم.
کاری که ما باید انجام دهیم این است که با صرف زمان برای تحقیق در مورد نحوه برنامه‌ریزی آن، طرح بازاریابی دیجیتال خود را ثابت کنیم. برای دستیابی به اهداف و رشد کسب کارتان، نکات استراتژی بازاریابی دیجیتال ما دنبال کنید.

با وب‌سایت‌های باکیفیت و موبایل شروع کنید

در محیط رقابتی امروزی، داشتن سایت‌های آنلاین و موبایل باکیفیت بالا بسیار مهم است. وقتی می‌گوییم کیفیت، در مورد چیزهایی مانند سرعت، طراحی، رابط کاربری و امنیت صحبت می‌کنیم.
داشتن یک وب‌سایت که فقط اطلاعات ارائه می‌دهد یا محصول یا خدماتی را می‌فروشد کافی نیست. وب‌سایت‌ها باید هم برای رایانه شخصی و هم برای دستگاه‌های تلفن همراه باتوجه‌به اینکه 51 درصد از کل مرور اینترنت را تشکیل می‌دهند، بهینه شوند.

حضور در رسانه‌های اجتماعی را حفظ کنید

اگرچه اکثر صاحبان شرکت‌های کوچک ارزش رسانه‌های اجتماعی را می‌شناسند، هرچند گاهی در موقعیت‌های شلوغ بسیار آسان نادیده گرفته می‌شوند، اما به یاد داشته باشید یکی از کلیدهای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ، حفظ حضور در رسانه‌های اجتماعی است.
پروفایل رسانه‌های اجتماعی منسوخ برای مشتریان مفید نخواهد بود. اگر فقط برای مدیریت یک حساب وقت دارید، پلتفرمی را انتخاب کنید که برای شرکت شما کار می‌کند و به یک برنامه زمان‌بندی ارسال پست پایبند باشید.
می‌توانید میم‌هایی را با زیرنویس‌های جذاب ارسال کنید تا میزان تعامل خود را با مخاطبانتان افزایش دهید. ارسال میم ها نشان می‌دهد که شما از رویدادهای جاری به‌روز هستید و از بازار و مشتریان خودآگاهی دارید. ازاین‌گذشته، میم‌ها واقعاً بسیار محبوب هستند. میم‌ها می‌توانند شامل کلمات، ویدئوها و حتی تصاویر باشند.
مهم است که محتوای منظم، متمرکز و جذاب را برای مشتریان خود ارسال کنید تا آنها شروع به درنظرگرفتن کسب‌وکار شما به‌عنوان منبع اطلاعاتی فعال و مفید کنند.

social media تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ

 

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ برند خود استفاده کنید، دوره‌های آنلاین و حضوری بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به شما در این فرایند کمک می‌کند. این دوره‌ها تمام موضوعات و ابزارهایی را که برای ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی مؤثر نیاز دارید را پوشش می‌دهند.

کمپین‌های پیوسته مدیریت شهرت و اعتبار آنلاین

برای ارائه تصویر مثبت به مشتریان، همیشه باید سعی کنید شهرت اینترنتی شما مطلوب باشد.
علاوه بر مدیریت نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی خود، باید فهرست شرکت خود را در سایت‌های بررسی مانند Google Maps و Yelp ایجاد و مدیریت کنید.
این یک جنبه مهم از استراتژی مدیریت شهرت و اعتبار آنلاین شما است. ارجاعات امروزی نظرات مشتریان هستند. اگر متوجه شدید که مصرف‌کننده‌ای نظر بدی نوشته است، باهدف رسیدگی به نگرانی مشتری، به‌سرعت و مؤدبانه در سایت پاسخ دهید.
این به مشتری فعلی و همچنین سایر مشتریان بالقوه نشان می‌دهد که به مشتریان خود اهمیت می‌دهید و برای اصلاح هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید تلاش می‌کنید.
مصرف‌کنندگان بالقوه اگر ببینند که شما رتبه بالایی دارید، نظرات مطلوبی دارید و به هرگونه نگرانی به طور حرفه‌ای پاسخ می‌دهید، تمایل بیشتری به انتخاب کسب‌وکار شما بر اساس نیازهای خود دارند.

از بازاریابی مجدد استفاده کنید

پس از راه‌اندازی وب‌سایت و حساب رسانه‌های اجتماعی خود، می‌توانید از تبلیغات آنلاین هدفمند برای افزایش بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید. هنگامی که مشتریان بالقوه این بازدیدکنندگان را شناسایی کردید، یک کمپین بازاریابی مجدد با استفاده از تبلیغات گوگل و تبلیغات فیس‌بوک راه‌اندازی کنید.

روی Google My Business تمرکز کنید

با استفاده از سرویسی به نام «Google برای کسب‌وکار من»، پیداکردن کسب‌وکارتان را برای بازدیدکنندگان ساده کنید.
این سرویس به شما کمک می‌کند تا برند یا کسب‌وکار خود را ایجاد و تأیید کنید، بنابراین اطلاعات کسب‌وکار شما می‌تواند در نقشه‌های گوگل نمایش داده شود.
این یک گام بسیار مهم است زیرا وقتی مشتریان کسب‌وکار شما را جستجو می‌کنند، Google تمام اطلاعات تماس شما از جمله موقعیت مکانی شما را نمایش می‌دهد. این می‌تواند به مصرف‌کنندگان بالقوه در تماس و پیمایش به کسب‌وکار شما کمک کند.

مسیر خریدار را هموار کنید

مسیر خریدار و آنچه را که باید در تمام مراحل معامله به مصرف‌کنندگان منتقل کنید را به‌درستی شرح دهید. به‌طوری‌که وقتی نوبت به تحلیل خریداران می‌رسد، توضیحات و انتخاب‌های جامع زیادی در دسترس باشد.

Digital Marketing 2 تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ

می‌توانید هر قدمی که بازدیدکننده در سرتاسر وب‌سایت برمی‌دارد، مدت زمانی که در هر صفحه صرف می‌کند و حتی صفحاتی که باعث شده سایت را ترک کنند را به‌دقت بررسی کنید.
شما می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Analytics برای ردیابی فعالیت وب‌سایت خود استفاده کنید. این ابزار تمام داده‌هایی را که برای ایجاد تغییرات مؤثر در وب‌سایت خود نیاز دارید، فراهم می‌کند. از این داده‌ها برای تطبیق استراتژی بازاریابی دیجیتال خود با آن مشتریان بالقوه استفاده کنید.
اکنون که استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را که هر کسب‌وکاری باید داشته باشد را بررسی کردیم، به چند توصیه نگاهی بیندازیم.

نکاتی برای ایجاد استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال مؤثر

حال که متوجه شدیم استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال چقدر برای موفقیت یک کسب‌وکار مهم هستند. با تاکتیک‌های صحیح، آنها می‌توانند تا حد زیادی به شما در رشد کسب‌وکارتان کمک کنند.
همه ما می‌دانیم که هدف نهایی افزایش فروش و سود است. اکنون، برای انجام این کار، به روشی نیاز دارید که به شما کمک کند مراحلی را که انجام می‌دهید پیگیری کنید تا بتوانید بر روی کار در حال انجام متمرکز بمانید و مسیر منحرف نشوید.
اولین قدم ایجاد یک هدف خواهد بود. قبل از استراتژی، باید از خود بپرسید که چه چیزی را می‌خواهید به انجام برسانید. اگرچه ساده به نظر می‌رسد، اما واقعاً دلهره‌آور است، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم یک هدف‌گذاری به روش اسمارت داشته باشید.
SMART یک ابزار یادگاری بسیار مفید و رایج برای تعیین اهداف است.
SMART مخفف عبارت زیر است:

  • خاص
  • قابل‌اندازه‌گیری
  • قابل دستیابی
  • مربوط
  • اهداف به موقع

در حین برنامه‌ریزی، همیشه باید 2 تا 3 برنامه طراحی کرده و سپس آنها را به‌دقت مطالعه کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است. همچنین، استراتژی شما باید ترکیبی کامل از عناصر مختلف بازاریابی دیجیتال باشد. وقتی استراتژی شما درست شد، مرحله بعدی می‌آید.
مرحله دوم این است که اطمینان حاصل شود که ارتباط باز بین تمام اعضای تیم درگیر در استراتژی وجود دارد. بسیار مهم است که مطمئن شویم همه افراد در تیم در مورد وظایف خود و کارهایی که برای دستیابی به آنها باید انجام دهند توضیح داده شده است.
داشتن یک هدف در ذهن، به کل تیم در مورد هدفی که باید داشته باشند، شفافیت می‌بخشد.
مرحله بعدی این است که پیشرفت خود را به سمت اهداف خود پیگیری کنید. شما باید اطمینان بیابید که تیم آنچه را که در مرحله دوم موردبحث قرار گرفت دنبال می‌کند.
این مهم است زیرا به تشویق تیم کمک می‌کند تا در صورت عدم دستیابی به اهداف یا منحرف شدن از وظایف فعلی، روی کارهایی که باید انجام شود تمرکز کنند.
مرحله نهایی تجزیه‌وتحلیل نتایج استراتژی مشخص شده است. این به شما درک بهتری از آنچه به دست آورده‌اید و اهدافی که تیم شما به آنها رسیده است می‌دهد.
در نتیجه، پس از دریافت داده‌ها، تیم باید در مورد تاکتیک‌های آینده بحث کند. این مهم است زیرا آنها دانش بیشتری در مورد اینکه چه چیزی عملکرد بهتری دارد و چه چیزی خوب نیست، دارند و می‌توانند رویکرد دیجیتال بعدی را به طور مناسب تنظیم کنند.

Digital marketing strategies تکنیک های شگفت انگیز در دیجیتال مارگتینگ

این تنها چیزی است که برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق باید بدانید. امیدواریم این مقاله به شما در درک بهتر موضوع کمک کرده باشد.

ما درک می‌کنیم که ممکن است برای شروع کمی سخت باشد، اما با کمک و راهنمایی حرفه‌ای مناسب، می‌توانید در مسیر درست دیجیتال مارگتینگ خود را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =

محبوبترین پست ها