جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گواهینامه SSL چیست؟ تاثیر HTTPS روی سئو تا فعال سازی رایگان

گواهینامه SSL بخشی از کد های موجود در وب سرور شما است که امنیت ارتباطات آنلاین را فراهم می کند. هنگامی که یک مرورگر وب با وب سایت امن شما ارتباط می گیرد ، گواهینامه SSL یک اتصال رمزگذاری شده را ممکن می کند. به زبانی ساده اطلاعاتی که بین کاربران و سایت جابجا میشوند با این پروتکل امن شده و از لو رفتن اطلاعات برای هکر ها جلوگیری میکند.

این گواهینامه توسط چند شرکت معتبر به سایت ها و شرکت های دیگر اجاره داده می شود که برخی از آنها به رایگان قابل استفاده هستند.

گواهینامه SSL و تاثیر آن بر سئو

جدای از اینکه گوگل از سال ۲۰۱۴ پروتکل SSL را به عنوان یکی از عوامل تاثیر گزار در سئو معرفی کرد باید بدانید که کاربران سایت در صورتی که SSL روی سایت شما فعال نباشد به شما اعتماد نخواهند کرد چوان اطلاعاتی که بین سایت و مخاطب رد و بدل می شود برای هکرها قابل رویت خواهد بود. پس این گزینه مخصوصا برای وب سایت هایی که تراکنش های مالی دارند از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. نکته دیگر اینکه مرورگر ها هم به وب سایت هایی که SSL نداشته باشند اعتماد ندارند و این مشکل را با علایم مختلف به کاربر گوش زد میکنند.

فعال سازی SSL یا HTTPS

با فعال سازی SSL در هاست میزبانی شده شما توسط سرور، آدرس سایت شما از HTTP به HTTPS تغییر خوهد کرد و آدرس سایت شما با نماد قفل نمایش داده خواهد شد. در صورتی که این نماد به درستی نمایش داده نشود باید تنظیماتی در CMS یا کدهای سایت خود انجام دهید. که در اینجا به صورت تفکیک شده به هرکدام از آنها خواهیم پرداخت.

فعال سازی HTTPS یا SSL در وردپرس:

کافیست از بخش تنظیمات و بخش عمومی آدرس های وب سایت را با https وارد کنید.

sslwordpress گواهینامه SSL چیست؟ تاثیر HTTPS روی سئو تا فعال سازی رایگان

در صورتی که بعد از اضافه کردن https مشکل وجود داشت و نماد یا آیکون ssl به درستی در مرورگر شما نمایش داده نشد میتوانید لینک های وب سایت خود را چک نمایید در صورتی که لینک بدون s به شکل http استفاده شده باشد باید آنها را اصلاح نمایید. البته اگر تعداد این لینک ها زیاد است می توانید از افزونه های مانند Really Simple SSL استفاده کنید که خودکار اصلاحات مورد نظر را برای شما انجام میدهد.

فعالسازی HTTPS یا SSL در جوملا:

برای فعال کردن SSL در جوملا کافیست از منوی “سیستم / تنظیمات کلی” بخش “استفاده از HTTPS” را روی “همه سایت” قراردهید.

در صورتی که بعد از فعال کردن این بخش آیکون https به درستی نمایش داده نشد لینک های وب سایت خود را بررسی نمایید و لینک های که به صورت http هستند را به https تبدیل کنید.

فعال کردن SSL روی هاست به صورت رایگان

تمامی سایت های میزبانی شده توسط شرکت آریان وب، دارای گواهینامه SSL رایگان می باشند. و نیاز به فعال سازی نخواهید داست. اما در صورتی که هاست شما از شرکت دیگر می باشد که SSL ندارید میتوانید یا به سرور های ما مهاجرت کنید یا با ادامه آموزش ما همراه باشید:

ادامه این بخش در حال به روز رسانی  می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

محبوبترین پست ها