جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرایط و مقررات استفاده از سرویس ها

کاربران آریان وب متعهد به رعایت شرایط و قوانین زیر میباشند:

جهت مشاهده کامل متن توافقنامه ثبت دامنه تحت ‎.ir و .ایران.ir و پیوست های مربوط به لینک زیر در سایت ایرنیک مراجعه بفرمایید:

متن توافقنامه و مقررات ایرنیک

 1. برای دامنه جهانی از اطلاعات و مشخصات ایران استفاده نخواهد شد و در صورتی که مشترکی از آدرس ایران استفاده نمایید هیچ مسئولتی با آریان وب جهت مسدود شدن دامنه نخواهد بود.
 2. کاربر متعهد می باشد که صحت آدرس ایمیل موجود در اطلاعات تماس دامنه را کنترل نماید و از دسترسی آن برای افراد غیر جلوگیری نماید.
 3. جهت دریافت کد انتقال دامنه 15 روز قبل از تاریخ انقضا باید اقدام شود.
 4. درصورت عدم تمدید دامنه پس از گذشت 24 روز از تاریخ انقضا هیچ مسئولتی برعهده آریان وب جهت اعمال جریمه نخواهد بود و کاربر موظف است در صورت تمایل به تمدید جریمه های مربوطه را جداگانه بپردازد.
 5. درصورت عدم تمدید دامنه پس از گذشت 60 روز از تاریخ انقضا توسط مشترک یا کاربر قدیم هیچ مسئولتی برعهده آریان وب جهت ثبت مجدد دامنه توسط کاربر جدید دیگر نخواهد بود.
 6. درصورتی که کاربر ادرس ایمیل خود را عوض نمایید طبق قوانین ICANN مجاز به دریافت کد انتقال نمی باشد.
 7. کد انتقال در صورت درخواست به آدرس ایمیل کاربر مجاز ارسال خواهد شد و همواره باید دسترسی آدرس ایمیل برای کاربر مقدور باشد. در غیر اینصورت آریان وب تعهدی ندارد.
 8. قبل از در خواست کد انتقال دامنه آدرس ایمیل در بخش اطلاعات تماس دامنه و دسترسی خود را به آدرس ایمیل بررسی نمایید. مسئولیت این بخش با کاربران می باشد.
 9. قبل از استفاده از کد انتقال از آنلاک بودن دامنه خود اطمینان حاصل فرمایید و در صورت نیاز وضعیت آن را از پنل خود تغییر دهید.

در ثبت و تمدید دامنه های بین المللی به جز com و net دقت بفرمایید به علت نوسانات ارزی و غیر ارزی دامنه های متفرقه معمولا قیمت ثابتی نداشته و بهتر می باشد که قبل از ثبت و تمدید هزینه دقیق را استعلام نمایید تا دچار مشکل نشوید.

 1. رفع ایرادات نرم افزاری فقط برای کاربرانی انجام خواهد شد که سرور خام سفارش نداده باشند و در صورتحساب آنها سرور مدیریت شده درج شده باشد یا بابت پشتیبانی سرور قرارداد یا سفارش جداگانه ای داشته باشند و بابت مدیریت یا کانفیگ سرور درخواست خود را جداگانه ارسال کرده باشند.
 2. استفاده بیش از حد مجاز از پردازنده یا حافظه موقت یا سایر منابع توسط سایت یا سرور میزبانی شده منجر به مسدود شدن سرویس خواهد شد.
 3. آریان وب در مورد مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری و مشکلات دیتاسنتر های کشور های مختلف هیچ تعهدی ندارد و مسئولیت تهیه بکاپ در مواقع ضروری بر عهده کاربر می باشد.
 4. ارسال اسپم و هرزنامه، پورت اسکن یا نت اسکن، ارسال اتک و DDOS ، کرک و فیشینگ، استفاده از اسکریپت های مخرب، تروجان و سایر مواردی که منجر به نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سرورها و اطلاعات سایرین میشود، خلاف قوانین بوده و موجب می شود سرویس کاربر متخلف بدون هماهنگی سریعا مسدود شود.
 5. اجرای هر گونه ربات مانند ربات های شبکه های اجتماعی و غیره برای هاست های اشتراکی ممنوع می باشد و کابر برای این موارد باید سرور اختصاصی یا مجازی تهیه نماید.
 6. در هاست های اشتراکی بابت هر گیگ فضا ۱۰ گیگ پهنای باند در نظر گرفته شده و در صورت مصرف غیر طبیعی و فشار به روی منابع دیگر، هاست مشترک لغو خواهد شد.
 7. گارانتی برگشت وجه برای سرویس های هاست یک ساله و در هفته اول (۱۶۸ ساعت اول)  و برای سرورهای مجازی ایران تا ۲۴ ساعت اول قابل اجرا می باشد. 
 8. کابر موظف است برای هاست دانلود فضای مجاز تهیه نمایید تا از فشار اضافه برروی سرور و سیستم بکاپ گیری خودداری شود و در صورت بروز مشکل مسئولیت موارد احتمالی را عهده دار خواهد شد.
 9. مسولیت بکاپ تمامی سرویس های میزبانی و سرور به عهده کاربر می باشد و در صورت نیار کاربر میتواند برای تهیه سرویس بکاپ جداگانه یا اختصاصی از بخش فروش اقدام نماید.
 1. مشترک متعهد می شود پس از تأیید طرح هرگونه درخواست تغییر که منجر به طراحی مجدد و یا تغییرات در بخشی از طرح شود، هزینه آن را طبق تعرفه روز مندرج در وب سایت رسمی آریان پرداخت نماید.
 2. مشترک متعهد می شود در صورتی مقدار یا زمان پشتیبانی کاربر به اتمام رسیده باشید هزینه های جدید جهت پشتیبانی مجدد را در حین درخواست جدید و بعد از برآورد کارشناس، ابتدا به صورت آنلاین پرداخت نمایید تا قرارداد یا پشتیبانی جدید جاری و رسمی شود.
 3. مشرک تعهد می نماید که کپی رایت یا حق نشر اثر را حفظ کند و برای حذف کپی رایت هزینه های مربوطه را پرداخت نماید. در صورت تخلف کارفرما و حذف بدون اطلاع قبلی آریان وب هیچ تعهدی نسبت به پشتیبانی و عواقب ناشی نخواهد داشت.
 4. ورود اطلاعات خارج از قرارداد طراحی سایت بوده و در صورت نیاز در قرارداد جداگانه ای هزینه های مربوط محاسبه خواهد شد.
 5. هزینه های بخش طراحی سایت در صورت کنسل شدن از سمت مشتری قابل برگشت نمی باشد.

مشترک متعهد می باشد از در دسترس قراردادن آموزش های که خریداری نموده با افراد جلوگیری نماید.

 1. قالب های درخواستی توسط کاربر کاملا اورجینال و دارای شناسنامه و لایسنس می باشد لطفا بعد از نصب درخواست برگشت مبلغ نفرمایید.
 2. درهنگام خرید قالب شما فقط قالب را با شرایط مشخص شده دربافت کرده اید و برای گرفتن پشتیبانی یا سایر خدامات اضافه باید محصول خود ارتقا دهید.
 3. هرگونه پاسخ به سوال و یا پشتیبانی از طریق بخش تیکت جواب داده خواهد شد برای تسریع در پاسخگری سعی کنید از اسکرین شات استفاده نمایید. پشنهاد ما استفاده از نرم افزار لایت شات به آدرس https://prnt.sc می باشد.
 1. اولویت پاسخگویی به کاربرانی میباشد که مقررات را رعایت نمایند.
 2. سیستم پشتیبانی به افرادی ارائه داده خواهد شد که صورتحساب های خود را به موقع و در سررسید مقرر پرداخت کرده باشند و یا صورتحساب باز و بدهی نداشته باشند.
 3. در هنگام ارسال تیکت حتما فارسی تایپ کنید و قبل از ارسال متن یکبار آنرا به دقت بخوانید.
 4. در صورتی که بیش از یک عنوان درخواست را در یک تیکت ارسال می کنید عناوین درخواست را شماره گذاری نمایید.
 5. تیکت را در بخش مربوط ایجاد کنید و از ارسال به بخش های نامربوط خودداری نمایید.
 6. از ارسال چند باره یک تیکت در یک موضوع و یا سایر موضوعات خودداری کنید.
 7. در هنگام ارسال تیکت از بکار بردن جملاتی چون خواهشا زودتر یا سریعتر پاسخ دهید و یا عجله دارم و … پرهیز نماید و تنها موارد درخواستی خود را مطرح کند.
 8. بعد از ارسال تیکت برای اپراتورمربوطه پیامک ارسال میشود و مشکل شما در دست بررسی قرار میگیرد پس نیازی به ارسال مجدد نیست. در سریعترین زمان ممکن به شما پاسخ داده خواهد شد.
 9. در صورتی که شماره تلفن همراه خود را درهنگام عضویت به درستی وارد نمایید، بعد از پاسخ اپراتور برای شما جهت اطلاع رسانی پیامک و همچنین ایمیل ارسال خواهد شد.
 10. مشکلات و درخواست های مربوط به یک موضوع را در همان تیکت پیگیری نمایید و از ایجا تیکت جدید خودداری نمایید.
 11. مدت زمان پاسخگویی ممکن است تا 48 ساعت زمان ببرد پس لطفا شکیبا باشید.
 12. در صورت رفع شدن مشکل تیکتی ارسال نکنید و فقط تیکت را ببندید تا وضعیت آن به “بسته شد” تغییر یابد.
 13. عنوان درستی برای تیکت انتخاب کنید.
 14. درصورتی که درخواستی خارج از قرارداد قبلی باشد هزینه آن در ابتدا باید پرداخت شود.
 15. به مدیران و اپراتورهای پاسخگو احترام بگذارید و مشکلات خود را در نهایت آرامش پیگیری نماید.
 16. در تیکتها حتما مشخصات سرویس و در صورت نیاز نام کاربری و کلمه عبور را ارسال کنید.
 17. بعد از اینکه مطمئن شدید مشکل شما کاملا حل شده گزینه “بستن درخواست” را انتخاب کنید. وقتی وضیعت تیکت به “بسته شد” تغییر یابد کارشناسان ما آن را بررسی نخواهند کرد.
 18. مشتری موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده می باشد که در صورت عدم رعایت، سرویس مربوط قطع شده و هرینه ای برگشت داده نخواهد شد.
 19. کاربر متعهد می باشد قوانين جمهوري اسلامي ايران، قوانين بين المللي و اینترنت بین‌المللی مانند آیکان را برای سرویس های مرتبط رعایت نمایید، با توجه به بروز رسانی این قوانین، آریان وب حق تغييرات آتي در توافقنامه را برای خود محفوظ مي داند. در صورت عدم رعایت این قوانین سرویس مشترک مسدود خواهد شد.